Propozycje punktów regulaminu

Generał Admin
Posty: 2051
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Propozycje punktów regulaminu

Postautor: kusmanek » środa 25 lut 2015, 16:44

Jak zapewne zauważyliście, nasze Forum nie posiada jeszcze ściśle ustalonego regulaminu.
W związku z tym, proponuję w tym temacie wpisywać Wasze propozycje punktów, które powinny się znaleźć w naszym zbiorze praw i zasad obowiązujących na forum Strażników Czasu.
Zapraszam do burzy muzgów :)
Born to make history

Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: cezar borgia » środa 25 lut 2015, 19:43

Moje propozycje do regulaminu:

1. Treść postów na forum musi być zgodna z obowiązującym prawem

2. Autorzy postów, w których publikują fragmenty czyichś tekstów, zdjęcia, obrazy, rysunki, mapy itd. muszą przestrzegać zasad praw autorskich

3. Administrator/-rzy forum mają prawo do ingerencji w treść postów członków forum wraz z możliwością ich usunięcia. W każdym przypadku ingerencji administratora musi nastąpić jej uzasadnienie, np. treść postu niezgodna z obowiązującym regulaminem forum.

4. Na forum zakazane jest propagowanie treści (tekstów/zdjęć) antysemickich, propagujących faszyzm lub komunizm, a także nietolerancję. Zakazana jest także publikacja na forum treści uznawanych powszechnie za wulgarne/niecenzuralne, jak również umieszczanie treści, które mogą zostać odczytane jako groźby o charakterze podlegającym sankcjom prawnym.

5. Użytkownicy forum są zobowiązani do przestrzegania zasad polskiej pisowni. Zaleca się o dbałość o gramatykę i ortografię.

6. Posty umieszczane przez użytkowników na forum w danych działach muszą się odnosić do tematyki działów. W innym przypadku zostaną przeniesione do innego działu lub usunięte.

7. Zestaw kar dla członków forum:

a) Ostrzeżenie przez administratora. Umieszczenie przy avatarze ikony żółtej kartki.

b) Zawieszenie przez administratora publikacji postów przez członka forum na okres dwóch tygodni

c) Usunięcie z forum

8. Każdy kto chce zostać członkiem forum musi w czasie rejestracji zaakceptować obowiązujący regulamin. Inaczej nie zostanie zarejestrowany i dopuszczony do publikacji postów na forum.
Każdy z nas ma swoje demony....

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: Karolina Kot » środa 25 lut 2015, 20:01

Niezłe!
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Generał Admin
Posty: 2051
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: kusmanek » środa 25 lut 2015, 20:14

Póki co post cezara borgii przykleiłem jako regulamin. W razie jakichś nieścisłości bądź pomysłów - piszcie śmiało.
Born to make history

Posty: 2956
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: buba » poniedziałek 02 mar 2015, 13:00

cezar borgia pisze:1. Treść postów na forum musi być zgodna z obowiązującym prawem

.


tzn nie moge pisac ze spie w lesie, pije piwo w pociagu, wjezdzam autem do lasu, wchodze na teren prywatny bez zgody wlasciciela, kapie sie w jeziorze, albo rozpalam ognisko?? no to o czym ja mam pisac?? :lol: :lol: :lol:

wiem ze na wiekszosci forow jest taki punkt ale zawsze dziwi mnie wprowadzanie do regulaminu punktu, ktory z gory wiadomo ze bedzie łamany...

Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: cezar borgia » wtorek 03 mar 2015, 15:13

Punkt ten celowo zaproponowałem. Niezależnie od poglądów politycznych, wyznania, koloru skóry itd. każdy jest obowiązany do przestrzegania reguł obowiązującego prawa. Tym samym nikt przy zdrowych zmysłach nie zarzuci administratorowi forum, że przyzwala na jego łamanie prawa. Gdyby do jego naruszenia doszło to według regulaminu administrator ma prawo reagować na takie zachowanie.
Każdy z nas ma swoje demony....

Posty: 77
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 08:14

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: Klimek » wtorek 03 mar 2015, 18:26

Prawo, prawem ale chyba brakuje nam tu punktu o kulturze wypowiedzi i szacunku do innych, jest to moim zdaniem o wiele ważniejsze niż zasady pisowni...

Tak by nie było w formie zakazu czy nakazu to np.

"Wypowiedzi wulgarne i ubliżające innym zostaną usunięte bez zbędnych ceregieli."

Posty: 408
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 15:03

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: cezar borgia » wtorek 03 mar 2015, 19:10

Ok, to jest jakiś pomysł. Aczkolwiek osobiście uważam, że Twoja propozycja to punkt 3 i 4 przyjętego obecnie regulaminu. Wiem, że to co napisałem we wszystkich punktach brzmi jak chłodne, wyważone, napisane bez emocji zdania, ale zależało mi aby reguły były dla wszystkich czytelne i zrozumiałe, a także o to aby nikt nie podważył regulaminu i nie szukał w nim luki. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, ale takie jest już życie. Kiedy tworzymy zamek, ktoś zaczyna prędzej czy później myśleć o stworzeniu do niego wytrychu.
Każdy z nas ma swoje demony....

Posty: 306
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2015, 19:59

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: PL_Sheep » wtorek 14 kwie 2015, 00:01

Proponuję dodać że decyzja o karze wymierzonej przez administrację forum jest ostateczna i próby publicznej dyskusji będą kończyć się usunięciem konta.

Wiem, że brutalnie brzmi lecz wraz ze wzrostem użytkowników panowanie nad forum staje się trudniejsze. Można powiedzieć że nie uznaje demokracji na forach. Administracja poświęca czas dla innych użytkowników dlatego powinni się stosować do poleceń. Przecież nikt nikogo tu na siłę nie trzyma.

Posty: 2956
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Propozycje punktów regulaminu.

Postautor: buba » czwartek 16 kwie 2015, 11:47

Bo kim jest administracja? Bogiem? Żeby móc karać bez powodu i uzgodnienia bo akurat ma gorszy dzień??? :shock: Moim zdaniem to forum powstało właśnie po to, aby było milo, aby wszyscy byli sobie równi, a nie dzieleni na kasty i żeby administracja miała prawo zrobić sobie tu prywatny folwark i moc wywalać ludzi według własnego "widzimisia", bo ktoś mi się nie spodobał, bo ma inne poglądy.
Wydaje mi się, że jest wystarczająco dużo na necie forów, gdzie dyskusja jest źle widziana, jest wystarczająco miejsc gdzie można do woli lizać d... adminom i pozwalać w siebie wycierać buty...

Sorry - ale gdyby taki punkt regulaminu powstał - to byłby chichot historii i początek końca tego forum.
Gdyby takowy powstał - ja stad natychmiast odchodzę....

Za to punkt zaproponowany przez Klimka mi się podoba!


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Regulamin oraz dział techniczny Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości