Garncarsko - Pięć Dębów

Posty: 28112
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec -> Frankenstein

Garncarsko - Pięć Dębów

Postautor: Karolina Kot » czwartek 27 lip 2023, 16:05

Na południe od wsi Garncarsko (Marxdorf), położonej w powiecie wrocławskim, w gminie Sobótka, na przedłużeniu ulicy Dębowej, za mostkiem na potoku Czarna Woda, w głębi lasu, znajduje się zapomniana krypta grobowa rodziny von Becker.
Nie prowadzi doń żadna cywilizowana droga i dotarcie w to miejsce latem może stanowić duże wyzwanie.
Kryptę otacza grupa starych dębów - pomników przyrody i strażników pochowanego w tym miejscu dziedzica rodu, młodego chłopca o imieniu Manfred.
Nazwa uroczyska - Pięć Dębów - silnie sugeruje, że drzew było niegdyś więcej. Ja naliczyłam jedynie trzy okazy z tabliczkami "Pomnik Przyrody", w tym jeden z dziwnymi śladami na korze - czyżby ktoś próbował go przed laty ściąć?

Zdjęcia wykonałam w lipcu 2023 roku.
Zdecydowanie polecam wybrać się w te okolice jednak poza sezonem wegetacyjnym.
Załączniki
Pięć Dębów (2).jpg
Pięć Dębów (2).jpg (114.14 KiB) Przejrzano 422 razy
Pięć Dębów (1).jpg
Pięć Dębów (1).jpg (61.1 KiB) Przejrzano 422 razy
Pięć Dębów (3).jpg
Pięć Dębów (3).jpg (149.83 KiB) Przejrzano 422 razy
Pięć Dębów (4).jpg
Pięć Dębów (4).jpg (127.1 KiB) Przejrzano 422 razy
Pięć Dębów (6).jpg
Pięć Dębów (6).jpg (111.6 KiB) Przejrzano 422 razy
Pięć Dębów (5).jpg
Pięć Dębów (5).jpg (120.83 KiB) Przejrzano 422 razy
Pięć Dębów (7).jpg
Pięć Dębów (7).jpg (116.14 KiB) Przejrzano 422 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Generał Admin
Posty: 2064
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Garncarsko - Pięć Dębów

Postautor: kusmanek » piątek 28 lip 2023, 02:19

Karolina Kot pisze:Ja naliczyłam jedynie trzy okazy z tabliczkami "Pomnik Przyrody", w tym jeden z dziwnymi śladami na korze - czyżby ktoś próbował go przed laty ściąć?


Mnie to wyglada na ślad po obwiązaniu drutem.
Born to make history


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości