Wiatraki w woj. mazowieckim

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 28 kwie 2019, 00:35

Wiatraki w woj. mazowieckim

Postautor: Dr Wiatrak » niedziela 28 kwie 2019, 00:42

Dzień dobry,

jako Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Molinologicznego poszukuję informacji na temat wiatraków w woj. mazowieckim (po których zostałaby choćby nadpalona belka, które się spaliły, które są w ruinie a które jeszcze są piękne). Mam bardzo długą listę obiektów (216 na chwilę obecną), które potencjalnie mogą być w terenie ale niestety nie wszyscy Urzędnicy w Gminach kojarzą, czy coś po wiatraku jeszcze zostało. Czy możecie mi pomóc zanim wybiorę sie w teren (w maju)? Jestem po wstępnych rozmowach z PTTK i jak dobrze pójdzie oznaczymy w przyszłości szlak wiatraczny.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Posty: 28012
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wiatraki w woj. mazowieckim

Postautor: Karolina Kot » niedziela 28 kwie 2019, 21:41

Witamy!

Trzymamy kciuki za ten szlak i w ogóle za wiatraki. Obiecujemy dać znać, jeśli rzuci się nam w oczy coś nowego.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1880
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wiatraki w woj. mazowieckim

Postautor: Eworu » poniedziałek 29 kwie 2019, 09:41

Ja niestety na tą chwilę nie jestem w stanie pomóc bo województwo mazowieckie pozostaje poza moją sferą działań :/
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości