Nie wiem gdzie wrzucić na forum a szukałem już wszędzie?

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 21 paź 2021, 14:56

Nie wiem gdzie wrzucić na forum a szukałem już wszędzie?

Postautor: szafex » wtorek 10 paź 2023, 16:51

Dzień Dobry
Posiada ktoś z forumowiczów mapy Dominika Deutscha?
Nigdzie takowych nie mogę zlokalizować

Generał Admin
Posty: 2055
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Nie wiem gdzie wrzucić na forum a szukałem już wszędzie?

Postautor: kusmanek » środa 11 paź 2023, 17:25

A jaka jest pełna nazwa tych map?
I jaki teren obejmują?
Born to make history

Generał Admin
Posty: 2055
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Nie wiem gdzie wrzucić na forum a szukałem już wszędzie?

Postautor: kusmanek » piątek 13 paź 2023, 23:26

Born to make history

Posty: 51
Rejestracja: sobota 21 sty 2023, 16:47

Re: Nie wiem gdzie wrzucić na forum a szukałem już wszędzie?

Postautor: budrys » poniedziałek 15 sty 2024, 11:39

Dominik Deutsch był polskim kartografem i inżynierem, który jest znany z tworzenia szczegółowych map historycznych i topograficznych. Jego prace są bardzo cenione wśród miłośników historii i geografii.

Mapy Dominika Deutscha można znaleźć w różnych miejscach, w zależności od tego, jakie konkretnie mapy są poszukiwane. Oto kilka sugestii, gdzie można szukać map stworzonych przez Dominika Deutscha:

1. Biblioteki i archiwa: Wiele bibliotek i archiwów, zwłaszcza te specjalizujące się w historii i geografii, posiada kolekcje map historycznych, w tym prace Dominika Deutscha.

2. Muzea: Niektóre muzea posiadają kolekcje map historycznych, które mogą zawierać prace Deutscha.

3. Sklepy z mapami: Niektóre sklepy specjalizujące się w sprzedaży map mogą mieć w ofercie reprodukcje map stworzonych przez Dominika Deutscha.

4. Internet: Istnieją strony internetowe, które oferują reprodukcje historycznych map, w tym również prace Deutscha.

Jeśli masz konkretną mapę Dominika Deutscha, którą chciałbyś znaleźć, warto skonsultować się z bibliotekarzem, archiwistą lub ekspertem ds. map historycznych, którzy mogą pomóc w zlokalizowaniu konkretnych źródeł.

Jeśli chodzi o oryginalne prace Dominika Deutscha, warto zwrócić się do instytucji zajmujących się zbieraniem i przechowywaniem historycznych map, takich jak muzea, biblioteki narodowe czy archiwa państwowe.

Trochę jest tutaj:
https://zghboleslaw.pl/pl/aktualnosci/l ... olkuskiego
https://www.umbukowno.pl/m_gl.php?actio ... _poz=12838


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości