Niemcza - napisy namalowany farbą na Królewskich Skałach

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 1416
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Niemcza - napisy namalowany farbą na Królewskich Skałach

Postautor: smar » piątek 08 mar 2024, 13:47

Gniewko - może masz rację ale do współrzędnych geograficznych i żołnierza nie pasuje mi to z wielu innych względów:
- współrzędne zapisuje się najczęściej podając najpierw miarę a później kierunek; tu jest odwrotnie
- ta litera L zamiast E
- musiałby je pamiętać "ze szkoły" - służąc w wojsku nie miałby dostępu do atlasu (wiem bo służyłem)
- dlaczego po prostu nie zostawił swoich inicjałów bądź wprost nie napisał nazwy miasta - byłoby to znacznie bezpieczniejsze! musimy pamiętać że w wojsku wszystko jest tajemnicą a ktoś kto pozostawia po sobie taki "szyfr" momentalnie może zostać uznany za szpiega! (nie żartuję!)
- służąc w wojsku byłoby bardzo trudno "zorganizować" ad hoc pędzel i białą farbę - chyba że akurat ktoś właśnie dostał zadanie by pomalować coś w pobliżu na biało ;)

Po wszystkich przemyśleniach mnie to zaczyna wyglądać na żart typu:
"Idź 50 kroków(metrów, l.t.p.) Naprzód a następnie 75 kroków(l.t.p.) w Lewo a znajdziesz SKARB!

Posty: 28025
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Niemcza - napisy namalowany farbą na Królewskich Skałach

Postautor: Karolina Kot » piątek 08 mar 2024, 23:04

smar pisze:"Idź 50 kroków(metrów, l.t.p.) Naprzód a następnie 75 kroków(l.t.p.) w Lewo a znajdziesz SKARB!

Archimedes gdzieś tam stał zaparkowany. :D :D
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość