Czy to kuczka?

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Czy to kuczka?

Postautor: pasqudek » środa 11 maja 2016, 00:06

Czy może to być kuczka? Czy to tylko taki lokal?
Załączniki
Foto283.jpg
Foto283.jpg (63.69 KiB) Przejrzano 5505 razy
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Czy to kuczka?

Postautor: Karolina Kot » środa 11 maja 2016, 00:15

Nie mam pojęcia, czym pierwotnie był prezentowany na zdjęciu ganek, bardzo trudno jest ustalić pierwotną funkcję tego typu obiektów po 80 latach. Generalnie ponad dachem kuczki nie powinno być nic, prócz nieba - na Twoim zdjęciu widać jednak położone wyżej okno.

Sam temat i pytanie są jak najbardziej trafione. Osobiście mam wiele pytań z serii "czy to kuczka?".
Te bardziej pewne wrzuciłam w judaistyczny wątek naszego Forum.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Czy to kuczka?

Postautor: pasqudek » piątek 09 lut 2024, 14:55

Przepraszam. Dzisiaj uchwycone. Czy to jest kuczka? Czy coś podobnego?
Obrazek
[
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Czy to kuczka?

Postautor: Karolina Kot » sobota 10 lut 2024, 09:30

Nie ma możliwości ustalenia tego bez podania lokalizacji i znajomości historii budynku lub budowy dachu takiej przybudówki.
Tego typu konstrukcje są bardzo popularne na Śląsku, co nie wyklucza, że część z nich rzeczywiście służyła niegdyś jako kuczki.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość