Biżuteryjna zagadka

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Biżuteryjna zagadka

Postautor: Karolina Kot » niedziela 19 cze 2016, 22:39

Ten piękny naszyjnik zauważyłam i sfotografowałam w jednym z muzeów.
Jest to nie tylko element kompletu biżuterii, cenna pamiątka i zabytek, ale także rekwizyt użyty podczas tworzenia dwóch obrazów.
O jakie obrazy chodzi i kto był ich autorem?
Załączniki
Zagadka.JPG
Zagadka.JPG (82.86 KiB) Przejrzano 6020 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1613
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 15:19

Re: Biżuteryjna zagadka

Postautor: Mario » poniedziałek 20 cze 2016, 10:10

Mehoffer - obrazy najmłodszej z Gorgon - tej co nie powinno się zaglądać w oczy
Załączniki
Pierwsza Meduza.jpg
Pierwsza Meduza.jpg (101.72 KiB) Przejrzano 6007 razy
Druga Meduza.jpg
Druga Meduza.jpg (16.65 KiB) Przejrzano 6007 razy

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Biżuteryjna zagadka

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 20 cze 2016, 20:03

Tak, brawo!
Osobiście uwielbiam prace Józefa Mehoffera, a "Meduza" tak przypadła mi do serca, że stałam pod obrazem niemal jak skamieniała, na szczęście pani pracownik Muzeum dyskretnie dała mi znać, że już jest późno i godzina zamknięcia placówki minęła parę dobrych minut wcześniej. ;)

W skład pięknego kompletu biżuterii, z którego do dziś zachował się jedynie naszyjnik (mogący także służyć za broszę) wchodziły dodatkowo kolczyki i diadem.
Na marginesie dodam, że telefon z prawidłową odpowiedzią na zagadkę odebrałam już wczoraj późnym wieczorem.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zagadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości