Bolesław - wizyta UFO?

Dział przeznaczony dla pisemnych i przekazywanych słownie ciekawych relacji regionalnych
Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Bolesław - wizyta UFO?

Postautor: Karolina Kot » wtorek 11 paź 2016, 19:51

Przeglądając ostatnio książki natrafiłam na opowieść rodem "Z Archiwum X", dotyczącej Bolesławia pod Olkuszem.
Okazuje się, że ta interesująca miejscowość o bogatej historii to prawdziwe polskie Roswell!
Wizyta niezidentyfikowanych obiektów latających miała w tej okolicy miejsce co najmniej dwukrotnie.
Pierwszy odnotowany w literaturze kontakt z cywilizacją pozaziemską odbył się w dniu 23 grudnia 1995 roku. UFO, które wylądowało w przysiółku Krążek, było wówczas widziane przez kilka osób z Bolesławia.
Północ była, a tu za oknem błysk. Wyjrzałem, a tu nieduże takie, okrągłe, trochę większe niż samochód. Na środku mojego pola stanęło, dwóch z niego wyszło i chwilę chodzili.
Rozmawiać? Panie, ja się bałem, żeby mi krzywdy nie zrobili.
- tak wspomniał to wydarzenie pan Nikodem Saulicz w poświęconym temu niecodziennemu wydarzeniu artykule, autorstwa Tomasza Tosza, który wydrukowano swego czasu w Gazecie Wyborczej.
Bohater reportażu zaznaczał, że na drugi dzień starał się odganiać dzieci, by nie zadeptały dziwnych żladów, jakie zostawili domniemani przybysze z kosmosu.
Podobno ślad podwozia statku, widoczny na długości około ośmiu metrów, gwałtownie się zaczynał i równie gwałtownie kończył, a sami wizytatorzy odcisnęli w ziemi niewielkie ślady:
Takie jakby łódeczki, bez obcasów. Krok mniejszy od ludzkiego.

Miejscowy ufolog, pan Stanisław Kozioł, połączył miejsce lądowania UFO z występowaniem złoża pierwiastka zwanego germanem.

Źródło informacji: Olgerd Diechciarz, "Przewodnik po ziemi olkuskiej"
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Bolesław - wizyta UFO?

Postautor: Karolina Kot » wtorek 11 paź 2016, 19:58

Co ciekawe, sytuacja miała powtórzyć się kilka lat później, w dniu 30 grudnia 2007 roku.
Mieszkałem wtedy w miejscowości Bolesław. Około godziny dwudziestej byłem w odległości około 500 metrów od najbliższej latarni. Ciemno, ale odbicia od śniegu znaczne.
W pewnym momencie widzę około 35 stopni nad horyzontem kulę świetlistą. Powiedziałem mojej ówczesnej dziewczynie „Patrz, UFO!”

Widzieliśmy razem to samo: obiekt świetlisty, pulsujący jasnym żółtym światłem. Natychmiast zadzwoniłem do Taty oddalonego dokładnie o dystans 500 metrów do latarni. Wykrzyczałem, co widzę, wybiegł już gotowy z lornetką. Jak dobiegliśmy, cała rodzina stała obserwując obiekt, który był nieruchomy stale w tym samym miejscu.
Dodam, że to nie widziałem tylko ja, ale 5 innych osób. Po około 30 może 40 min zaczęły napływać chmury, które zasłoniły obiekt.

Źródło: emilcin.com

Cóż, trzeba będzie mieć na uwadze te informacje, kiedy następnym razem przyjdzie nam do głowy gdzieś w okolicy wypuścić Huginna albo Muninna, żeby sobie polatały.
Ot, fajnie czasem podsycić miejscową legendę. ;)

A swoją drogą z Bolesławia już całkiem niedaleko do Jarzmanowic.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Historyczne opowieści, miejscowe przekazy oraz legendy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości