Rów powstał pod koniec 1944 roku, na zapolu linii b2.
Ciągnął się od Czarnej Przemszy w okolicach Modrzejowa na południu, biegnąc przez Niwkę, Dańdówkę, Klimontów, Zagórze, Staszic, Gołonóg, następnie wzdłuż torów przy Pogorii I, przez las na Piekle, tereny kopalni piasku Kuźnica Warężyńska, Podbagienko, po czym opuszczając teren obecnej Dąbrowy Górniczej biegł dalej na północ, w kierunku Przeczyc. Dalej zakręcał na zachód, wspólnie z linią B2, w stronę Nakła i Tarnowskich Gór.
Wątek o sosnowieckim odcinku tutaj:
viewtopic.php?f=312&t=7023&p=33097#p19308Poniżej przebieg rowu od Staszica do Gołonoga na mapie z lat '60 XX wieku:
- row_ppanc_N_dabrowa.jpg (184.99 KiB) Przejrzano 5737 razy
Gołonoski odcinek na radzieckim schemacie niemieckiej obrony:
- row_ppanc_N_golonog.jpg (97.56 KiB) Przejrzano 5737 razy
Źródło:
http://www.pamyat-naroda.ruPrzebieg rowu przy Pogorii I, widoczny na zdjęciu lotniczym z lutego 1945:
- row_ppanc_N_pogoria.jpg (62.44 KiB) Przejrzano 5737 razy
Żródło:
https://fotopolska.eu/1160277,foto.html