Strona 1 z 1

Łódzki Detal, Maria Nowakowska

: poniedziałek 20 maja 2019, 22:18
autor: Karolina Kot
Bardzo ciekawa pozycja, poświęcona detalom architektonicznym łódzkich kamienic, w dodatku świetnie napisana. Czyta się to jak dobrą powieść kryminalną, z zapartych tchem. Zwłaszcza rozdział o "Mafii kwiatowej" wymiata, chociaż należy ostrzec czytelnika, ze nie wszystko w tej książce należy brać na poważnie.
Serdecznie polecam, osobiście przeczytałam już całość od dechy do dechy. :)

Książka jest pierwszym nie tylko w Łodzi, ale w całym kraju przewodnikiem po detalach architektonicznych. Maria Nowakowska, autorka, zaprasza czytelników na 8 niezwykłych spacerów – dedykowanych łódzkim zwierzętom, roślinom i postaciom. Oczywiście wszystkie znajdują się na elewacjach łódzkich kamienic i pałaców.

Bogato ilustrowana zdjęciami książka uzupełniona została o rozdział „Jak patrzeć”, tłumaczący w jaki sposób należy oglądać budynki, aby docenić wszystkich ich wartości architektoniczne. W treści oczywiście znaleźć można wytłumaczenia znaczeń poszczególnych symboli – co oznacza pszczoła, lew, czy palma na elewacji budynku.

Niewątpliwie książka jest zaproszeniem do niezwykłej wycieczki po mieście. Wycieczki z zadartą głową, otwartymi szeroko oczami i uruchomioną wyobraźnią.

Źródło

Książkę można nabyć m.in. w łódzkich punktach Informacji Turystycznej.