Krajobraz z rurą w tle

W dziale tym znajdują się opisy, zdjęcia oraz reportaże z wypraw i wycieczek
Posty: 2960
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Krajobraz z rurą w tle

Postautor: buba » środa 03 kwie 2019, 19:12

Świat widziany przez pryzmat rur. Rur róznych. Wielgaśnych i całkiem małych. Wijących sie w chaszczach, wśród zamieszkałej zabudowy i skrytych w cieniu zadaszonych pomieszczeń. Malowanych na jaskrawe kolory, w barwach maskujących się, rdzawych lub zupełnie nieokreślonych. Motyw raczej niepopularny i raczej traktowany po macoszemu. Podobnie jak np. pęki kabli rury zwykle ludzie ukrywają, zabudowują lub odwracają od nich wzrok i obiektyw aparatu w inną strone. Dla mnie jakoś jest odwrotnie. Są ciekawym motywem chaosu przestrzennego, który bardzo lubie. I wyraźnie aktywnie ich szukam - co widać po ilości napstrykanych fotek ;)

Większość zdjęć pochodzi oczywiscie z poradzieckiego wschodu - jako kopalni wszelakich, moich ukochanych klimatów. Polske godnie reprezentuje moje rodzinne miasto :)

cała relacja pod linkiem:
https://jabolowaballada.blogspot.com/20 ... w-tle.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posty: 28015
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Krajobraz z rurą w tle

Postautor: Karolina Kot » środa 03 kwie 2019, 23:29

Oto rurociąg przecinający Stellung B2, niemiecką linię oporu z końca 1944 roku. Więcej informacji na temat tej ciekawej linii umocnień polowych znajdziemy w tym wątku.
W tle zdjęć widać prosty schron typu kochbunker. :)
Zdjęcia wykonałam w marcu 2019 roku w Mysłowicach.
Załączniki
Mysłowice - Brzęczkowice (2).JPG
Mysłowice - Brzęczkowice (2).JPG (122.58 KiB) Przejrzano 5506 razy
Mysłowice - Brzęczkowice (1).JPG
Mysłowice - Brzęczkowice (1).JPG (56.73 KiB) Przejrzano 5506 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2960
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Krajobraz z rurą w tle

Postautor: buba » piątek 05 kwie 2019, 18:01

A to rury cieplownicze?

Posty: 28015
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Krajobraz z rurą w tle

Postautor: Karolina Kot » piątek 05 kwie 2019, 19:24

A chyba tak. Nie sfotografowałam ich dokładniej, te dwa zdjęcia miały mi posłużyć w naniesieniu lokalizacji schronu na mapę. XXI wiek, a ja dalej stosuję triangulację zamiast GPS. :mrgreen:
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Pamiętnik Włóczykija”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości