Milikowice - labirynt w kukurydzy

Posty: 28031
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Milikowice - labirynt w kukurydzy

Postautor: Karolina Kot » niedziela 16 sie 2020, 22:40

Milikowice to nieduża wieś, położona w powiecie świdnickim, w gminie Jaworzyna Śląska.
Zwykle nie była ona tłumnie odwiedzana przez turystów. Wszystko zmieniło się jednak w tym roku, a to za sprawą niezwykłej instalacji, która, odpowiednio i starannie zaplanowana, wyrosła na polu kukurydzy.

Mam na myśli niesamowity, zielony labirynt.

Zajmuje powierzchnię około trzech hektarów, jego ściany wysokie są na dwa metry i już teraz można się w nim zgubić. W Milikowicach powstał gigantyczny labirynt utworzony z zasianej kukurydzy.

Labirynt zasiany został w połowie kwietnia na polu należącym do gospodarstwa Majątek Ziemski Stary Jaworów. – Nie jest to zwykły siew. Powstanie tu prawdopodobnie największy labirynt kukurydziany w Polsce – tłumaczył u początków nietypowego projektu Aleksander Wysocki z firmy Corteva Agriscience.

– Wszystkie drogi, ścianki i wejścia zrobione zostały bardzo precyzyjnie. Mamy nadzieję, że warunki nam dopiszą i będziemy mogli zaprosić Państwa na spotkanie, które odbędzie się we wrześniu – dodał Wysocki. To właśnie podczas planowanych na wrzesień Dni Kukurydzy labirynt ma osiągnąć docelową postać i stanowić główną atrakcję wydarzenia.

Źródło

Oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić rzucenia okiem na ten obiekt.
Z pozycji piechura labirynt robi wrażenie. Zgubiłam się w nim tyle razy, ze w końcu zrezygnowałam z dalszego błądzenia. Nie dotarłam do środka. :)

Labirynt w kukurydzy (7).JPG
Labirynt w kukurydzy (7).JPG (136.94 KiB) Przejrzano 2703 razy
Labirynt w kukurydzy (8).JPG
Labirynt w kukurydzy (8).JPG (133.51 KiB) Przejrzano 2703 razy
Labirynt w kukurydzy (9).JPG
Labirynt w kukurydzy (9).JPG (128.96 KiB) Przejrzano 2703 razy


Oczywiście z lotu ptaka wszystko stało się jasne i wiem już, gdzie popełniłam błąd.
Labirynt robi ogromne wrażenie z obu ujęć.
Serdecznie polecam!

Lokalizacja
Załączniki
Labirynt w kukurydzy (1).JPG
Labirynt w kukurydzy (1).JPG (116.25 KiB) Przejrzano 2703 razy
Labirynt w kukurydzy (3).JPG
Labirynt w kukurydzy (3).JPG (124.43 KiB) Przejrzano 2703 razy
Labirynt w kukurydzy (5).JPG
Labirynt w kukurydzy (5).JPG (131.88 KiB) Przejrzano 2703 razy
Labirynt w kukurydzy (4).JPG
Labirynt w kukurydzy (4).JPG (139.19 KiB) Przejrzano 2703 razy
Labirynt w kukurydzy (6).JPG
Labirynt w kukurydzy (6).JPG (121.75 KiB) Przejrzano 2703 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Ciekawe rzeźby i instalacje artystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości