Grodziec Śląski - przystanek kolejowy

Moderator: Dawid_FSO

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Grodziec Śląski - przystanek kolejowy

Postautor: SQ9NIT » niedziela 02 sty 2022, 18:37

Grodziec Śląski znany jest głównie z "zamku" - siedziby rodowej Grodzieckich, w ostatnich latach odrestaurowanego przez prywatnego właściciela. Na północ od miejscowości, za drogą ekspresową S52, przy linii kolejowej Bielsko-Biała - Skoczów znajduje się nieczynny od 2009 roku przystanek osobowy Grodziec Śląski. Peron wylany asfaltem i budynek "stacyjny" to jedyne pozostałości po tym miejscu. W latach 1929 - 1945 miało ono rangę stacji kolejowej, a później ładowni.

IMG_8960.jpg
IMG_8960.jpg (134.32 KiB) Przejrzano 2185 razy


W pierwszą niedzielę roku pańskiego 2022, zdjęcie to wykonaliśmy z "przyczajki" z użytkownikiem Franciszek N. ;)
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 2532
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Grodziec Śląski - przystanek kolejowy

Postautor: Gniewko » niedziela 02 sty 2022, 20:12

Ciut na zachód od stacji jest wiadukt drogi na Bielowicko. Mój przyjaciel, z ktorym zjeździłem pół świata, uwielbiał wieszać na nim wypchane kukły wisielców. Aż nie do wiary, że maszyniści się ciagle nabierali ;)
Maciej Rodziewicz

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Grodziec Śląski - przystanek kolejowy

Postautor: SQ9NIT » wtorek 04 sty 2022, 21:51

Jako kierownik pociągu, gdybym go dorwał po czymś takim, osobiście zadbałbym o to żeby spadł z tego wiaduktu.
To nie groźba! To obietnica ;)
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 2532
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Grodziec Śląski - przystanek kolejowy

Postautor: Gniewko » wtorek 04 sty 2022, 23:49

Jest to niestety obietnica bez pokrycia, albowiem Błażej "zabawiał się" w ten sposób w wieku lat siedmiu, a dziś ma czterdzieści więcej :lol:
SQ9NIT ! Wyobraź sobie samotnie dorastającego chłopca, dla którego jedyną lokalną atrakcją był przejeżdżający pociąg.
Sam kilka stacji niżej kładłem monety na szyny :mrgreen: Aż tak pomysłowy nie byłem.
Maciej Rodziewicz


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

 

 

cron