Otmuchów - schron typu Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza

Moderator: warschauer44

Posty: 28025
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Otmuchów - schron typu Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza

Postautor: Karolina Kot » wtorek 19 mar 2024, 22:17

W Otmuchowie (Ottmachau), mieście położonym w powiecie nyskim, przy północnym ogrodzeniu domu z adresem ulica Adama Mickiewicza 15, znajduje się - zapewne przeniesiony wtórnie - schron przeciwlotniczy typu Splitterschutzzelle, pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Ileż ja go razy minęłam nieświadoma jego istnienia! Mimo, że (przynajmniej wczesną wiosną) widać go z głównej ulicy!
Bardzo dziękuję sympatycznemu Panu, który mi o nim opowiedział. Trafiłam za wskazówkami jak po sznurku.

Zdjęcia wykonałam w marcu 2024 roku.
Załączniki
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (3).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (3).JPG (135.74 KiB) Przejrzano 95 razy
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (2).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (2).JPG (119.46 KiB) Przejrzano 95 razy
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (1).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (1).JPG (146.59 KiB) Przejrzano 95 razy
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (4).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (4).JPG (94.09 KiB) Przejrzano 95 razy
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (7).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (7).JPG (79.43 KiB) Przejrzano 95 razy
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (6).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (6).JPG (137.57 KiB) Przejrzano 95 razy
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (5).JPG
Splitterschutzzelle przy ulicy Adama Mickiewicza (5).JPG (131.55 KiB) Przejrzano 95 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo opolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości