Bochnia - neony

Posty: 27830
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Bochnia - neony

Postautor: Karolina Kot » piątek 12 sty 2018, 07:28

Na ścianach bocheńskiej kamienicy, znajdującej się u zbiegu ulic Floris i Stanisława Fischera, znajdują się dwa neony z napisem "Regis".
Wyglądają całkiem dobrze, ale nie wiem, czy jeszcze święcą.
Załączniki
Bochnia - neony Regis (1).JPG
Bochnia - neony Regis (1).JPG (88.13 KiB) Przejrzano 5395 razy
Bochnia - neony Regis (5).JPG
Bochnia - neony Regis (5).JPG (91.13 KiB) Przejrzano 5395 razy
Bochnia - neony Regis (6).JPG
Bochnia - neony Regis (6).JPG (85.67 KiB) Przejrzano 5395 razy
Bochnia - neony Regis (7).JPG
Bochnia - neony Regis (7).JPG (46.12 KiB) Przejrzano 5395 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 311
Rejestracja: środa 06 gru 2017, 17:54

Re: Bochnia - neony

Postautor: Jarek » piątek 12 sty 2018, 20:17

Raczej nie. W latach 80-90-tych XX wieku na pierwszym piętrze, tej dzisiaj obskurnej kamienicy była pierwszorzędna knajpa o nazwie Regis. Nieopodal znajdował się szyb górniczy o tej nazwie stąd ta nazwa.

Posty: 27830
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Bochnia - neony

Postautor: Karolina Kot » piątek 12 sty 2018, 23:00

Jarek pisze:W latach 80-90-tych XX wieku na pierwszym piętrze, tej dzisiaj obskurnej kamienicy była pierwszorzędna knajpa o nazwie Regis.

No proszę!
A żeby było ciekawiej - przed II Wojną Światową w omawianym budynku umiejscowiony był żydowski dom modlitw.

Wracając do neonów, przyjrzałam się dokładniej jednemu ze zdjęć i wydaje mi się, że rurka na gaz jest urwana.
Bardzo dziękuję za wydatowanie tych reklam świetlnych. Są one godne uwagi i warto je uratować, a przynajmniej zachować na swoim miejscu.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości