Goszawank - klasztor

Posty: 2949
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Goszawank - klasztor

Postautor: buba » niedziela 08 gru 2019, 21:21

Kamienny klasztorek położony we wsi Gosz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na jednej ze ścian osiedliły się jaskółki

Obrazek

Ładne tu mają śmietniki! Czemu akurat koty? :)

Obrazek

Obrazek

Widoczny z oddali

Obrazek

Chyba z tej perspektywy Goszavank prezentuje sie najfajniej!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaglądamy w chłodne i cieniste zaułki klasztorka - w miejsca, które wczoraj rano były zamknięte.

Obrazek

Obrazek

Trwa właśnie nabożeństwo. Tubalne śpiewy niosą sie wśród starych murów. Mam plan zapalić świeczkę za babcie. W każdym tutejszym górskim kościółku będe to robić. Moja babcia zmarła tydzień temu. Miała 98 lat.. Za dwa dni jest pogrzeb.. Nie dam rady na nim być. Ale myśle, że ormiańska świeczka w klasztorku wśród gór bardziej ucieszy babcie niz moja obecność w Krakowie. Przynajmniej jakbym ja była duchem - to bym tak uważała! :) Pytam "obsługe" gdzie wstawić świeczke. Pytają za kogo. Tłumacze im.. Główny mnich roztkliwia się nad babcią, że "piękny wiek" i obiecuje specjalnie dla niej odśpiewać jakieś ormiańskie pieśni. Babeczki sprzedające dewocjonalia też zapalają świeczki. Pełgające światło płomienia oświetla kilkusetletnie mury.. Brodaty mnich śpiewa. Dwóch innych mu wtóruje. Echo powtarza dziwny zaśpiew. Babciu! Dla ciebie! :)

Obrazek

Obrazek

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Armenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości