Chorzów - dawna baza wojskowa - budowle

Czyli schrony, bunkry, fortyfikacje wojenne i temu podobne obiekty
Posty: 1
Rejestracja: piątek 31 sie 2018, 12:19

Chorzów - dawna baza wojskowa - budowle

Postautor: WSRH urbex » piątek 31 sie 2018, 12:36

Witam was !
Jako że jest to mój pierwszy temat na waszej stronie, proszę o wyrozumiałość ;)

O historii o tym miejscu dołączę wam link, lecz na tej stronie nie opisano dodatkowych budowli, które wraz z grupką przyjaciół odkryliśmy. Mianowicie są to bunkry i tunele podziemne.
Niestety nie odnalazłem informacji na ich temat, lecz podejrzewam że Zostały one wybudowane przed II Wojną Światową. Niestety wszystkie bunkry zostały zasypane, wejścia do tuneli również, lecz jest mały "właz" do wejścia do środka. Tunel, który zwiedziłem miał maksymalnie 300m długości, zdjęcia zostaną dodane wieczorem.
Aktualnie na tym terenie znajduje się Wojskowa Komisja Uzupełnień, Uniwersytet oraz zaczęto budowę parku, dlatego też bunkry zostają zasypane.

Link do historii o miejscu:
http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=36&t=2292

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Chorzów - dawna baza wojskowa - budowle

Postautor: Karolina Kot » piątek 31 sie 2018, 13:48

Czekamy w takim razie na zdjecia.

Sam temat bazy jest mi znany, regularnie czytam wpisy pana Henryka z zacytowanego w linku forum Eksploratorów. Zawsze są bardzo ciekawe i już niejeden raz zainspirowały mnie do osobistego sprawdzenia tematu. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2019
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 08:20
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Chorzów - dawna baza wojskowa - budowle

Postautor: tom1977 » piątek 31 sie 2018, 14:22

Z tego co pamiętam na terenie koszary 75 Pułku Piechoty , było kilka szczelin przeciwlotniczych (prawdopodobnie niemieckich z czasów okupacji) większości zasypanych oraz dwa schrony wartownicze (polskie przedwojenne) .
Tomasz Zamysłowski
Facebook - Górnośląskie Zabytki Militarne


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Architectura Militaris”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość