Kraków - kościół pw. św. Benedykta - zacheuszki

Galeria znaków konsekracyjnych z kościołów zabytkowych i nie tylko
Posty: 644
Rejestracja: sobota 30 cze 2018, 15:29

Kraków - kościół pw. św. Benedykta - zacheuszki

Postautor: Gatoma » środa 25 lip 2018, 14:42

We wnętrzu świeżo odrestaurowanego kościółka św. Benedykta na Wzgórzu Lasoty w Krakowie uchwyciłam, fotografując właściwie zupełnie coś innego, pięć zacheuszków. Załączam zdjęcia. O istnieniu motywu zacheuszków dowiedziałam się całkiem niedawno, dzięki wpisom Karolinki Kot! Zacheuszków w kościółku może być wiecej, ale jak człowiek nie wie, że istnieją to umykają uwadze ;) .
Załączniki
kosciol cztery zacheuszki w tle.jpg
kosciol cztery zacheuszki w tle.jpg (106.16 KiB) Przejrzano 4318 razy
kosciol piąty zacheuszek.jpg
kosciol piąty zacheuszek.jpg (125.56 KiB) Przejrzano 4318 razy
Ostatnio zmieniony wtorek 23 paź 2018, 06:43 przez Gatoma, łącznie zmieniany 1 raz.

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Kraków - kościół św. Benedykta pięć zacheuszków

Postautor: Karolina Kot » środa 25 lip 2018, 19:17

Ja też bladego pojęcia nie miałam o zacheuszkach, ale swego czasu nasz forumowy kolega ammadeuus pytał o tajemniczy kwiatuszek na kościele pw. Świętego Mikołaja w Chrzanowie, Kusmanek rozwikłał zagadkę, a Eworu napisał wtedy - jak widać proroczo :D - że szykuje się nowy wątek.
No i tak to się potoczyło, jak wiele innych tematów u Strażników. Wystarczy trochę pasji, otwartych umysłów i w efekcie rzucony przez jedną osobę temat motywuje drugą. Jest to bardzo fajne i niesłychanie cieszy. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zacheuszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość