Bolesław - szyb dawnej kopalni "Bolesław"

Posty: 1343
Rejestracja: niedziela 25 mar 2018, 18:19

Bolesław - szyb dawnej kopalni "Bolesław"

Postautor: RUBEX » niedziela 03 mar 2019, 11:10

W Bolesławiu (wieś gminna, powiat Olkuski), nieopodal kościoła znajduje się kilka budynków dawnej kopalni "Bolesław"- relikty szybu "Aleksander", budynek płuczek, budynek dyrekcji kopalni (obecnie poczta) i t.p. Pośród nich stoi mocno już nadgryziony zębem czasu budynek kopalnianej rozdzielni elektrycznej, wyposażony dodatkowo w klimatyczną suwnicę. Brama na teren jest przez większość czasu otwarta, teren jest połowicznie wykorzystywany, i nikt się tym specjalnie nie interesuje, dlatego polecam eksplorację okolicy- może ktoś zidentyfikuje wspomniany szyb. Więcej niż ja mogę powiedzieć widać na załączonych fotografiach wykonanych na początku marca tego roku.
P.S. (edycja): Przejrzałem jeszcze raz mapy ORSiP-u, na których budynek jest (o ile dobrze widzę) zaznaczony jako szyb "Aleksander". Na bramach wypisane jest jednak ze budowla stanowi rozdzielnię elektryczną. Nie mam w tej chwili przy sobie innych źródeł, więc liczę na ewentualne wyjaśnienia jeśli ktoś coś ;) Mapkę oczywiście zamieszczam tutaj:
IMG_0.JPG
IMG_0.JPG (80.43 KiB) Przejrzano 3546 razy

Lokalizacja
Załączniki
IMG_1.JPG
IMG_1.JPG (133.1 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_2.JPG
IMG_2.JPG (182.54 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_3.JPG
IMG_3.JPG (113.99 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_suwnica.JPG
IMG_suwnica.JPG (127.61 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_ruina.JPG
IMG_ruina.JPG (188.51 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_napis.JPG
IMG_napis.JPG (136.69 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_dziura.JPG
IMG_dziura.JPG (247.17 KiB) Przejrzano 3559 razy
IMG_nadal dzialajace urzadzenia.JPG
IMG_nadal dzialajace urzadzenia.JPG (255.58 KiB) Przejrzano 3559 razy
"Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic - tylko ślady po pokoleniach..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Kopalnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości