Kudowa - Zdrój, Czermna - rekonstrukcja kuźni (w skansenie)

Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Kudowa - Zdrój, Czermna - rekonstrukcja kuźni (w skansenie)

Postautor: Karolina Kot » piątek 23 lut 2024, 00:22

W Czermnej (Čermná), niegdyś osobnej wsi, obecnie dzielnicy Kudowy - Zdroju, na terenie skansenu "Szlak Ginących Zawodów", znajduje się współcześnie wybudowana rekonstrukcja kuźni.
Sam budynek nie jest zbyt ciekawy, gdyż jest to zwyczajna "atrapa", jednak postanowiłam zamieścić go w naszych forumowych zbiorach z uwagi na zgromadzone w jego wnętrzu wyposażenie, pochodzące z prawdziwych dolnośląskich kuźni, zapewne już nieistniejących.
Poza tym wygląda na to, że piec jest sprawny i tak naprawdę obiekt ten rzeczywiście służy jako pokazowa kuźnia.

Zdjęcia popełniłam w lutym 2024 roku, będąc na wycieczce z moimi chrzestnymi pasożytami z ADHD, z którymi - jak się okazuje - doskonale zgrywamy się w rodzinnie dziedziczonym spektrum.
Poniżej fotki, sztuk cztery, jedyne, które udało mi się wykonać bez kawałka Gówniaka w kadrze.
Załączniki
Kuźnia (1).jpg
Kuźnia (1).jpg (105.2 KiB) Przejrzano 151 razy
Kuźnia (2).jpg
Kuźnia (2).jpg (85.53 KiB) Przejrzano 151 razy
Kuźnia (4).jpg
Kuźnia (4).jpg (45.02 KiB) Przejrzano 151 razy
Kuźnia (3).jpg
Kuźnia (3).jpg (76.88 KiB) Przejrzano 151 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości