Bytom - pożegnanie z kościołem pw. świętego Józefa Robotnika

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Bytom - pożegnanie z kościołem pw. świętego Józefa Robotnika

Postautor: Karolina Kot » środa 28 gru 2016, 22:04

Bardzo dziękuję za uzupełnienie wątku! Wybieraliśmy się do Stroszka ostatnio, ale coś mi się pokiełbasiło i ostatecznie nie trafiłam na miejsce. ;)
Niestety, nie udało nam się wykonać zdjęć rozbieranego kościoła z ptasiej perspektywy, bo podczas jej trwania Huginn już był zepsuty, a Muninn jeszcze nie został zakupiony...
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 10
Rejestracja: wtorek 22 gru 2020, 21:35

Re: Bytom - pożegnanie z kościołem pw. świętego Józefa Robotnika

Postautor: JacekKo » poniedziałek 04 paź 2021, 09:52

Pomimo przeróżnych: pozwoleń, opinii, wniosków itd. - żal Kościoła. TAK SIĘ NIE ROBI.
TRZEBA BYŁO ZA WSZELKĄ CENĘ GO ZACHOWAĆ, ZABEZPIECZYĆ I ZOSTAWIĆ. MOŻE OGRODZIĆ I ZAMUROWAĆ, ALBO POWOLI ALE KONSEKWENTNIE WZMACNIAĆ. Skoro kopalnie już nie działają, nie ma już nowych zagrożeń - to trzeba było zasypywać chodniki górnicze, te w pobliżu tego Kościoła. A nie doprowadzić do zmiecenia z powierzchni ziemi Domu Bożego?


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości