Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Moderator: Eworu

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: Dawid_FSO » piątek 25 gru 2015, 12:51

Na Brzozowicy ten problem jest w miarę minimalny w porównaniu do Strzemieszyc co nie zmienia faktu że jest to problem poważny. Sprawa z Będzina został przekazana do magistratu miejskiego oczywiście. Nie wykluczone że jest to ta sama odpowiedzialna osoba bądź osoby co w DG. Śmieci są praktycznie identyczne jak te na stacji DG Towarowa.

Foto z Brzozowicy:
08.10.2015 (1).JPG
08.10.2015 (1).JPG (132.01 KiB) Przejrzano 12770 razy
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 755
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: pasqudek » piątek 25 gru 2015, 16:41

Eworu
Ale teren na sprzedaż :P Zapewne też z stacją paliw. Może jeszcze sprawdźcie czy działka nie jest w gestii Gołonoga (nr: 5332, 5334, 5336).
Z prawej strony, zdjęcia wklejonego przez Ciebie, widać też teren dobry na wywóz i bez potrzeby karczowania
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: Eworu » piątek 25 gru 2015, 19:51

Teren stacji na pewno nie jest na sprzedaż. Środowisko "miłośników jazdy bokiem" od dobrych kilku lat stara się wydzierżawić teren bo jest wprost idealne dla nich-z daleko od domów, idealne kółko, niewielki zadaszony budyneczek gdzie można urządzić jakiś pokoik. Niestety właściciel rozpłynął się w powietrzu.
Skąd masz informacje na temat Zakawia? W ogólnopolskiej bazie danych terenów PKP do sprzedaży/wynajmu nie ma o nim ani słowa.
Teren z prawej strony jest utrudniony do wywozu śmieci ze względu na niezdemontowane tory, dlatego wybrali ulicę.
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 755
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: pasqudek » piątek 25 gru 2015, 19:56

Eworu: nie było go aż tak dobrze widać. Ale aby drifterzy mogli wydzierżawić to musi być znany zarządca/właściciel. Podejrzewam, że nawet UM go nie zna. A nawet ograniczając teren do samej stacji + budynek (razem z jakąś nawet skromną renowacją typu: drzwi, okna) może ich trzepnąć po kieszeniach.
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: Dawid_FSO » piątek 25 gru 2015, 20:13

Co do pkp DG Towarowa to dokładnie tak teren po prawej jest to nieczynna część stacji na której nadal znajdują się tory. Więc wjazd ciężarówek byłbym utrudniony. Zaś stacja paliw jest obecnie tak wypruta ze wszystkiego że nawet bezdomny się z niej wyniósł.
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 755
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: pasqudek » środa 02 mar 2016, 19:14

Dobra wiadomość. Śmieci usunięto z terenu stacji paliw. Za to przy wjazdach pojawiło się:
Załączniki
Stacja Paliw.jpg
Stacja Paliw.jpg (104.12 KiB) Przejrzano 12582 razy
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 753
Rejestracja: piątek 07 sie 2015, 00:38
Lokalizacja: Będzin

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: Dawid_FSO » piątek 04 mar 2016, 11:52

2016-02-10
Niebezpieczne odpady niewiadomego pochodzenia
W sobotę w Dąbrowie Górniczej znalezione zostały metalowe i plastikowe puszki z farbami i substancjami chemicznymi niewiadomego pochodzenia, z części pojemników wylewała się ich zawartość. Niebezpieczne chemikalia zauważyli strażnicy miejscy z Dąbrowy Górniczej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i swoim znalezisku powiadomili policję, straż pożarną, służby miejskie oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Odpady musiały zostać natychmiast usunięte, dlatego prezydent Dąbrowy Górniczej podjął decyzję o szybkiej utylizacji chemikaliów.

To kolejny raz kiedy z czyjąś niefrasobliwość zapłacić musi gmina.

Działka, na którą wyrzucono beczki należy do osoby fizycznej, to dawna stacja paliw, nie działająca od wielu lat. A, że jest nieogrodzona, od momentu znalezienia odpadów pilnują jej strażnicy miejscy. „Szczęściem” w nieszczęściu jest to, że teren jest utwardzony, wybetonowany, przez co chemikalia nie dostaną się do gleby. Ze względu na możliwość skażenia środowiska, miasto nie będzie czekać na zakończenie postępowania wyjaśniającego, bo to może trwać długie tygodnie. Odpady w najbliższy czwartek i piątek usuną dąbrowskie firmy ALBA i SARPI, ta ostatnia zajmie się też ich unieszkodliwieniem.

- czytamy na stronie dąbrowskiego magistratu.

Władze Dąbrowy Górniczej zapowiadają, że będą domagać się zwrotu poniesionych kosztów od sprawcy zdarzenia, a jeśli nie uda się go znaleźć, od właściciela nieruchomości.

Autor: Martyna Daczkowska

Źródło: http://kanal99.pl/2016/02/niebezpieczne ... enia/47001
Zakaz wykorzystywania zdjęć bez zgody autora
Moja strona na FB dotycząca Kolei Piaskowych: https://www.facebook.com/kolejpiaskowa

Posty: 1871
Rejestracja: środa 19 sie 2015, 18:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: Eworu » poniedziałek 16 maja 2016, 21:08

Czyściej
Załączniki
1 (65).jpg
1 (65).jpg (74.08 KiB) Przejrzano 8699 razy
1 (66).jpg
1 (66).jpg (83.28 KiB) Przejrzano 8699 razy
1 (67).jpg
1 (67).jpg (68.02 KiB) Przejrzano 8699 razy
1 (68).jpg
1 (68).jpg (92.36 KiB) Przejrzano 8699 razy
Zapraszam na moje stronki Opuszczone_Zaglebie oraz Kolekcja_breloków

Posty: 755
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Dąbrowa Górnicza - opuszczona stacja paliw

Postautor: pasqudek » środa 08 lis 2023, 09:34

Stacja Paliw gdzieś w Dąbrowie Górniczej
Załączniki
Jamki_1a.jpg
Jamki_1a.jpg (78.56 KiB) Przejrzano 669 razy
Jamki_1b.jpg
Jamki_1b.jpg (77.39 KiB) Przejrzano 669 razy
Jamki_1c.jpg
Jamki_1c.jpg (97.08 KiB) Przejrzano 669 razy
Jamki_1d.jpg
Jamki_1d.jpg (75.1 KiB) Przejrzano 669 razy
Jamki_1e.jpg
Jamki_1e.jpg (77.14 KiB) Przejrzano 669 razy
Jamki_1f.jpg
Jamki_1f.jpg (45.05 KiB) Przejrzano 669 razy
Jamki_1h.jpg
Jamki_1h.jpg (87.54 KiB) Przejrzano 669 razy
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Opuszczone stacje benzynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości