Zamieszczanie zdjęć i filmów

Generał Admin
Posty: 2028
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Zamieszczanie zdjęć i filmów

Postautor: kusmanek » poniedziałek 17 cze 2019, 09:24

Miło mi poinformować, iż właśnie zwiększyliśmy limit wielkości załączników na Forum do 300 kB.

Przy tej okazji mała instrukcja dodawania załączników :)
Aby dodać zdjęcie jako załącznik należy kliknąć w oknie edytora nowego postu (strona z białym polem umożliwiającym pisanie tekstu) na przycisk [Załączniki], a następnie [Dodaj pliki].

zdjecia_1.jpg
zdjecia_1.jpg (65.69 KiB) Przejrzano 12899 razy

zdjecia_2.jpg
zdjecia_2.jpg (64.53 KiB) Przejrzano 12899 razy


Otworzy się okno eksploratora plików. Wybieramy w nim folder z obrazem, który chcemy załączyć w poście (istnieje możliwość dodania kilku plików naraz - maksymalna ilość załączników w jednym poście to 10). W tej sytuacji dodany załącznik pojawi się pod napisanym przez nas tekstem.

Jeśli chcemy wstawić obraz w konkretnym miejscu tekstu, należy ustawić tam kursor, a następnie przy załączniku wybrać opcję [Wstaw w tekst].

zdjecia_3.jpg
zdjecia_3.jpg (104.53 KiB) Przejrzano 12899 razy


Wówczas, we wskazanym w naszym tekście miejscu, pojawi się odnośnik do grafiki:
zdjecia_4.jpg
zdjecia_4.jpg (60.36 KiB) Przejrzano 12899 razy

Teraz, po wysłaniu posta lub w podglądzie, żądany plik pojawi się w środku tekstu.
Born to make history

Posty: 1323
Rejestracja: niedziela 25 mar 2018, 18:19

Re: Zamieszczanie zdjęć

Postautor: RUBEX » poniedziałek 17 cze 2019, 09:26

Świetnie że pomyśleliście o tej zmianie. Z pewnością się jeszcze nieraz przyda :)
"Droga na sam szczyt, a tam nie ma nic - tylko ślady po pokoleniach..."

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zamieszczanie zdjęć i filmów

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 17 cze 2019, 09:42

;)

Jeszcze jedno. Chcąc zamieścić filmik z serwisu YouTube nie w postaci zwykłego linka, a obrazu, należy to zrobić w sposób podany niżej.

Klikamy sobie w to okienko:
YouTube.jpg
YouTube.jpg (35.06 KiB) Przejrzano 12895 razy


Wychodzi nam coś takiego:
YouTube.jpg
YouTube.jpg (40.06 KiB) Przejrzano 12888 razy


W przerwę między kwadratowymi napisami wrzucamy po prostu link do interesującego nas filmiku:
YouTube.jpg
YouTube.jpg (97.42 KiB) Przejrzano 12888 razy



I tym sposobem uzyskujemy interesujący nas efekt.


:D :D
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Generał Admin
Posty: 2028
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Zamieszczanie zdjęć i filmów

Postautor: kusmanek » poniedziałek 17 cze 2019, 09:43

Jak już wspomniałem, limit wielkości dla pojedynczego załącznika wynosi 300 kB, co może sprawiać trudności z dodaniem obrazu o większej pojemności.
Istotne jest więc odpowiednie zmniejszenie pliku graficznego do rozmiaru <300 kB.
Można w tym celu użyć dowolnego programu (wystarczy zwykły MS Paint - rozmiar w pikselach około 800x600, przy czym ważne, aby zawsze zachować współczynnik proporcji).
Internet oferuje mnóstwo aplikacji zmniejszających pliki, zarówno bezpłatne, jak również za opłatą. Dostępne są również serwisy zmniejszające zdjęcia online.
Ja osobiście używam programu Fotosizer w wersji bezpłatnej (do pobrania z oficjalnej strony producenta tutaj).
Born to make history

Generał Admin
Posty: 2028
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Zamieszczanie zdjęć i filmów

Postautor: kusmanek » wtorek 08 lut 2022, 23:26

Ostatnio sporo postów zamieszczam za pomocą smartfona, w związku z czym potrzebna mi była prosta aplikacja do zmniejszenia zdjęć. Próbowałem różnych, ale całkiem dobrze spisuje się ta: Photo Compressor and Resizer.
Link do wersji na Android.

Przydatną funkcją jest kompresja obrazu do konkretnego rozmiaru - możemy ustawić limit 300 kB, wybrać kilka zdjęć i zmniejszyć do rozmiaru akceptowanego przez Forum. Jak dla mnie, to spore ułatwienie - można wstawiać posty praktycznie z terenu ;)
Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Może komuś się przyda :)
Born to make history

Posty: 311
Rejestracja: środa 06 gru 2017, 17:54

Re: Zamieszczanie zdjęć i filmów

Postautor: Jarek » poniedziałek 16 paź 2023, 17:13

Witam , jest problem, poznikały wszystkie filmiki , umieszczone w moich postach w sposób podany powyżej.

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zamieszczanie zdjęć i filmów

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 16 paź 2023, 21:36

U mnie Twoje filmy wyświetlają się jak najbardziej prawidłowo. Może to czasowa awaria?
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Regulamin oraz dział techniczny Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość