Kamieniec Ząbkowicki - stary kiosk

Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Kamieniec Ząbkowicki - stary kiosk

Postautor: Karolina Kot » środa 26 lip 2023, 16:36

W Kamieńcu Ząbkowickim, świeżo upieczonym mieście, słynącym przede wszystkim ze wspaniałego pałacu Marianny Orańskiej, u zbiegu ulicy Kolejowej i Skoroleckiej, której nazwa wzięła się zapewne od nieistniejącego już zamku Skorolec w Stolcu, nieopodal krzyża pokutnego, na niewielkim skwerku, znajduje się stary kiosk pamiętający zapewne czasy PRL.
Ten ciekawy relikt zamierzchłej przeszłości od dawna nie jest użytkowany i stoi opuszczony.
Nawet nie próbujcie go szukać na Google Street View - wygląda na to, że tak zaawansowana technologia w te rejony miasta Kamieńca jeszcze nie dotarła. :mrgreen: ;)

Zdjęcie pochodzi z września 2019 roku, a uzupełnienie wątku z sierpnia 2023 roku.
Załączniki
Kiosk.JPG
Kiosk.JPG (131.28 KiB) Przejrzano 662 razy
Ja tu mięso mam! (3).JPG
Ja tu mięso mam! (3).JPG (117.55 KiB) Przejrzano 574 razy
Ja tu mięso mam! (2).JPG
Ja tu mięso mam! (2).JPG (100.21 KiB) Przejrzano 574 razy
Ja tu mięso mam! (1).JPG
Ja tu mięso mam! (1).JPG (95.98 KiB) Przejrzano 574 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Kamieniec Ząbkowicki - stary kiosk

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 11 mar 2024, 00:27

Drugi ciekawy kiosk z Kamieńca Ząbkowickiego znaleźć można przy ulicy Ząbkowickiej, nieopodal głównego skrzyżowania.
Jest jak najbardziej czynny!
Oby jak najdłużej!
Załączniki
Czynny kiosk (2).jpg
Czynny kiosk (2).jpg (75.52 KiB) Przejrzano 212 razy
Czynny kiosk (1).jpg
Czynny kiosk (1).jpg (67.79 KiB) Przejrzano 212 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Kamieniec Ząbkowicki - stary kiosk

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 08 kwie 2024, 00:27

Trzeci z kiosków znajdziemy na terenie stacji kolejowej Kamieniec Ząbkowicki, na peronie 1, tuż przy budynku dworca.

Zdjęcia z kwietnia 2024 roku.
Załączniki
Kiosk na stacji kolejowej (1).jpg
Kiosk na stacji kolejowej (1).jpg (89.36 KiB) Przejrzano 91 razy
Kiosk na stacji kolejowej (4).jpg
Kiosk na stacji kolejowej (4).jpg (51.5 KiB) Przejrzano 91 razy
Kiosk na stacji kolejowej (3).jpg
Kiosk na stacji kolejowej (3).jpg (113.77 KiB) Przejrzano 91 razy
Kiosk na stacji kolejowej (2).jpg
Kiosk na stacji kolejowej (2).jpg (112.71 KiB) Przejrzano 91 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Stare kioski "Ruchu" i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości