Kłodzko - dawny kiosk

Posty: 28104
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec -> Frankenstein

Kłodzko - dawny kiosk

Postautor: Karolina Kot » niedziela 11 lut 2024, 22:19

W Kłodzku (Glatz), na Placu Jedności, obok stanowisk dworca autobusowego, zachował się nieużywany już kiosk.
W pierwszej chwili nie zwróciłam na niego uwagi, gdyż został tak zmodernizowany, że wydał mi się współczesnym tworem. Bliższe oględziny wyprowadziły mnie jednak z błędu.

Tak naprawdę jest o dawny, PRL-owski, klasyczny kiosk, z zachowanymi oryginalnymi drzwiami, okratowaniem, okienkami.
Ma co najmniej 40 lat, jak nie więcej.
I kto wie, czy to nie właśnie on został uwieńczony na archiwalnej fotografii, prezentowanej na stronie polska-org.pl

Zdęcia wykonałam w lutym 2024 roku.
Załączniki
Dawny kiosk (1).jpg
Dawny kiosk (1).jpg (79.22 KiB) Przejrzano 273 razy
Dawny kiosk (2).jpg
Dawny kiosk (2).jpg (104.83 KiB) Przejrzano 273 razy
Dawny kiosk (3).jpg
Dawny kiosk (3).jpg (46.07 KiB) Przejrzano 273 razy
Dawny kiosk (4).jpg
Dawny kiosk (4).jpg (95.24 KiB) Przejrzano 273 razy
Polska-org.pl.jpg
Polska-org.pl.jpg (102.17 KiB) Przejrzano 273 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 28104
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec -> Frankenstein

Re: Kłodzko - dawny kiosk

Postautor: Karolina Kot » środa 01 maja 2024, 00:28

A tu mamy jak najbardziej sprawny i działający kiosk tego typu, nadal pełniący swoja pierwotną funkcję. Piękna sprawa!
Ten ciekawy relikt znajdziemy u zbiegu ulicy Stefana Okrzei i Gustawa Morcinka.

Zdjęcia wykonałam w kwietniu 2024 roku.
Załączniki
Róg ulicy Gustawa Morcinka i Stanisława Okrzei.jpg
Róg ulicy Gustawa Morcinka i Stanisława Okrzei.jpg (125.62 KiB) Przejrzano 56 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Stare kioski "Ruchu" i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości