Bytom - Skwer Spotkania

Posty: 28120
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec -> Frankenstein

Bytom - Skwer Spotkania

Postautor: Karolina Kot » czwartek 13 kwie 2023, 16:50

Będąc w odwiedzinach w Bytomiu, pędząc w pospiechu przez uliczki i fotografując, co się da, w pewnej konsternacji i zdumieniu powiązanym z zachwytem natrafiłam na współcześnie wykonany mural z elementami mozaiki.
Wyglądał wspaniale, jak obraz. I w dodatku z czymś mi się bardzo mocno kojarzył.
Nie przebiegłam więc obok niego obojętnie.

I słusznie, jak się niebawem okazało.

W sobotę, 8 października 2022 roku, w ramach bytomskich obchodów Roku Brunona Schulza, odbędzie się uroczystość nadania imienia skwerowi u zbiegu ulic Korfantego i Rycerskiej. Na Skwerze Spotkania - bo taką nazwę nosić będzie przestrzeń w centrum Bytomia - spotkamy się, by wziąć udział w odsłonięciu nowego muralu, symbolicznym wmurowaniu w bytomskim chodniku kostki z ulicy Krokodyli w Drohobyczu, prezentacji Ławeczki Marzeń Błękitnookiego, która z Bytomia trafi do Drohobycza oraz aby wziąć udział w performansie Teatru Rozbark.

Źródło


Nazwa skweru nawiązuje do jedynego zachowanego do dziś olejnego obrazu autorstwa Brunona Schulza, zatytułowanego „Spotkanie”.
Niestety, do wizerunku młodego Żyda bardzo trudno podejść, gdyż cały trawnik pełen jest psich kup.
Jakże te spotkania bywają trudne...

Zdjęcia wykonałam w kwietniu 2023 roku.
Załączniki
Skwer spotkania (1).jpg
Skwer spotkania (1).jpg (67.18 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (2).jpg
Skwer spotkania (2).jpg (83.49 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (3).jpg
Skwer spotkania (3).jpg (39.84 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (5).jpg
Skwer spotkania (5).jpg (54.84 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (4).jpg
Skwer spotkania (4).jpg (66.01 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (7).jpg
Skwer spotkania (7).jpg (76.34 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (6).jpg
Skwer spotkania (6).jpg (46.95 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (9).jpg
Skwer spotkania (9).jpg (52.65 KiB) Przejrzano 723 razy
Skwer spotkania (8).jpg
Skwer spotkania (8).jpg (60.28 KiB) Przejrzano 723 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość