Kamieniec Ząbkowicki - stary plac zabaw

Posty: 28043
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Kamieniec Ząbkowicki - stary plac zabaw

Postautor: Karolina Kot » środa 17 kwie 2024, 11:03

W Kamieńcu Ząbkowickim, nieopodal stacji kolejowej, przy ulicy Ogrodowej, pomiędzy domami z numerem 12 i 14, znajdują się pozostałości starego placu zabaw.
Nie jestem pewna, czy pochodzi on rzeczywiście z okresu PRL-u, bo kojarzę podobne ustrojstwa z lat 90. XX wieku. Kiedyś było ich mnóstwo, znajdowały się przy każdy przedszkolu, obok blokowisk, dosłownie wszędzie.
Dziś można je odszukać głównie na składach złomu.

Instalacje te są w każdym razie starsze niż mój Archimedes, a w dodatku klasycznie pomalowane we wszystkie kolory tęczy.
Obecnie nikt już się na nich nie bawi (nowoczesny plac zabaw powstał nieopodal, przy granicy z Byczeniem), nikt się nimi nie zachwyca, nikt nawet nie zwraca uwagi na te żelastwa, może poza jakąś jeszcze starszą od nich babą z aparatem fotograficznym w ręce.

Zdjęcia wykonałam w kwietniu 2024 roku.
Ależ ten czas szybko biegnie...
Załączniki
Plac zabaw (1).jpg
Plac zabaw (1).jpg (118.8 KiB) Przejrzano 51 razy
Plac zabaw (3).jpg
Plac zabaw (3).jpg (181 KiB) Przejrzano 51 razy
Plac zabaw (2).jpg
Plac zabaw (2).jpg (125.8 KiB) Przejrzano 51 razy
Plac zabaw (5).jpg
Plac zabaw (5).jpg (150.61 KiB) Przejrzano 51 razy
Plac zabaw (4).jpg
Plac zabaw (4).jpg (128.11 KiB) Przejrzano 51 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Stare place zabaw, huśtawki i karuzele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość