Katowice – Ligota – rzeźba

Posty: 265
Rejestracja: piątek 14 paź 2022, 19:41

Katowice – Ligota – rzeźba

Postautor: Kama » poniedziałek 07 lis 2022, 20:57

Przed wielu, wielu laty widywałam tę rzeźbę wielokrotnie, lecz nigdy nie przyszło mi do głowy zastanawiać się, co ona przedstawia. Ot, przywilej wieku szczenięckiego.

Ostatnio, przy okazji wizytowania cmentarzy, zaliczyłam małą wycieczkę sentymentalną również do parku Zadole (Katowice-Ligota), a tam zmiany, zmiany, zmiany … Drzewa jakoś dziwnie mocno wyrosły, w miejscach dzikich ścieżek powstały alejki, postawiono wypasiony plac zabaw oraz nowiutką tężnię (trafiłam na ostatni dzień jej funkcjonowania przed zimową przerwą), scena przed amfiteatrem zyskała zadaszenie … a zagadkowa rzeźba stoi jak stała.
Coś się jednak i tu zmieniło – przybyła tabliczka informacyjna, która wiele wyjaśnia (?) ;)

Figura_1.jpg
Figura_1.jpg (159.06 KiB) Przejrzano 623 razy

Figura_2.jpg
Figura_2.jpg (128.66 KiB) Przejrzano 623 razy

Tabliczka.jpg
Tabliczka.jpg (74.34 KiB) Przejrzano 623 razy

Posty: 28097
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Sosnowiec -> Frankenstein

Re: Katowice – Ligota – rzeźba

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 07 lis 2022, 21:03

Rzeczywiście. Jakby się przyjrzeć - mógłby to być jeleń.
Chciałam tu kiedyś na Forum stworzyć galerę podobnych rzeźb z okresu PRL, bo straszliwie mi się one podobają, ale zabrałam się do tego ze słomianym zapałem. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo śląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość