Starobielsk - korespondencja

W dziale tym każdy z użytkowników Forum może zadać pytanie lub podzielić się swoimi wątpliwościami. Co kilka głów, to nie jedna - być może wspólnie uda nam się rozwikłać kilka zagadek
Posty: 3
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 16:09

Starobielsk - korespondencja

Postautor: Ancay7 » sobota 11 kwie 2020, 02:04

Witam,
Kilka lat temu przekazałem do Muzeum Katynskiego kartke pocztowa wysłana przez Leona, brata mojego dziadka, z obozu w Starobielsku. Leon został przewieziony do Charkowa gdzie zginał wraz z innymi oficerami. W tresci kartki stryj Leon prosi swojego brata o kontakt z Gustawa Kostyszynowna zamieszkała wtedy na ul. Leżajskiej Nr. 105 w Jarosławiu. Mimo staran, nie udalo mi sie znalezc informacji o Gustawie Kostyszynownej. Byc moze ktos z uczestnikow tego forum moze mi pomoc?
Pozdrowienia,
Andrzej

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Starobielsk - korespondencja

Postautor: Karolina Kot » sobota 11 kwie 2020, 15:28

Obecnie w Jarosławiu nie ma już ulicy Leżajskiej. Jest Dolnoleżajska, na Przedmieściu Dolnoleżajskim.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 3
Rejestracja: środa 08 kwie 2020, 16:09

Re: Starobielsk - korespondencja

Postautor: Ancay7 » sobota 11 kwie 2020, 20:52

Witam,
Dziekuje za odpowiedz. Ciekawe, czy mozna dotrzec do informacji o pani Gustawie z przedwojennej ulicy Lezajskiej. Przesylam link do karty ktora przekazale Muzeum Katynskiemu byc moze bedzie pomocny.
Pozdrowienia,
Andrzej

http://www.muzeumkatynskie.pl/pl/62162/ ... 791_a.html


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Nierozwiązane zagadki przeszłości, czyli po nitce do kłębka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości