Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Dział ten poświęcony jest Nauce o Ziemi:
znajdują się tu opisy kamieniołomów, odkrywek, stanowisk geologicznych, a także jaskiń
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: SQ9NIT » poniedziałek 21 gru 2020, 09:41

Dziewczyny, weźcie mnie ze sobą ;) Jakiż ten świat jest mały tak swoją drogą ;)
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 2956
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: buba » środa 23 gru 2020, 16:48

SQ9NIT pisze:Dziewczyny, weźcie mnie ze sobą ;) Jakiż ten świat jest mały tak swoją drogą ;)


Im wieksza ekipa tym lepiej! Acz poki co jakos nie udalo sie jeszcze zgadac na te Szklary...

A czemu swiat jest maly? I czy my sie przypadkiem nie znamy z forum bunkrowca? Bo kojarze tam tez osobe z nickiem ktorego sie nie da przeczytac! :mrgreen:

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: Karolina Kot » środa 23 gru 2020, 19:21

Za tym nickiem, którego nie da się przeczytać kryje się pewien sympatyczny pan Tomasz, pochodzący - tak jak Ty - z Bytomia. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: SQ9NIT » poniedziałek 28 gru 2020, 18:52

buba pisze:A czemu swiat jest maly? I czy my sie przypadkiem nie znamy z forum bunkrowca? Bo kojarze tam tez osobe z nickiem ktorego sie nie da przeczytac! :mrgreen:


Znamy się z Miechowic. I z Kuźni. I z Kletna ;) Dlatego świat jest mały, że dwie moje dawno nie widziane znajome, z zupełnie innych światów, tu spotykam w jednym wątku. A zawodowo to i wasze wykształcenie też daleko nie odbiega - uzupełnia się wręcz, drogie panie ;)

Do zobaczenia na żywo!

P.S. Karolino, Franciszek ma "etap" na forty, po Srebrnej Górze jako nieoficjalny przewodnik może byś oprowadziła, po zwiedzeniu Donjonu ma niedosyt ;)
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 2956
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: buba » poniedziałek 28 gru 2020, 19:05

SQ9NIT pisze:
buba pisze:A czemu swiat jest maly? I czy my sie przypadkiem nie znamy z forum bunkrowca? Bo kojarze tam tez osobe z nickiem ktorego sie nie da przeczytac! :mrgreen:


Znamy się z Miechowic. I z Kuźni. I z Kletna ;)


Pigmej????? :shock: Wszelki duch!!!!!!

Toz my sie musimy wszyscy razem do tych Szklar wybrac! Albo gdziekolwiek indziej! :mrgreen:

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: SQ9NIT » poniedziałek 28 gru 2020, 19:30

buba pisze:
SQ9NIT pisze:
buba pisze:A czemu swiat jest maly? I czy my sie przypadkiem nie znamy z forum bunkrowca? Bo kojarze tam tez osobe z nickiem ktorego sie nie da przeczytac! :mrgreen:


Znamy się z Miechowic. I z Kuźni. I z Kletna ;)


Pigmej????? :shock: Wszelki duch!!!!!!

Toz my sie musimy wszyscy razem do tych Szklar wybrac! Albo gdziekolwiek indziej! :mrgreen:


Albo przyjedźcie do Koniakowa. Bunkrów nie ma, ale.... są szańce w jedną stronę, b2-stellung w drugą, miejsca na ognisko mam dość. Nawet miejsce w stodole dla tych którym łózko za wygodne. ;)

Wracając do Szklar i okolic, czekam z niecierpliwością na moment gdy będę mógł swobodnie znów się wybrać z Frankiem na wyprawę (w lecie zwiedzaliśmy "wszystko co po drodze", z noclegiem w Jeleniej Górze.
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 2956
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 23:08

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: buba » poniedziałek 28 gru 2020, 21:56

Albo przyjedźcie do Koniakowa. Bunkrów nie ma, ale.... są szańce w jedną stronę, b2-stellung w drugą, miejsca na ognisko mam dość. Nawet miejsce w stodole dla tych którym łózko za wygodne. ;)


Ojjjj to my zamawiamy stodole! :D Tylko wiosna jak sie zrobi cieplej! Dzieki wielgasne za zaproszenie! :)

Wracając do Szklar i okolic, czekam z niecierpliwością na moment gdy będę mógł swobodnie znów się wybrać z Frankiem na wyprawę .


To dawaj znac kiedys bedziesz mogl - od ciebie to jednak spory kawalek wiec pewnie musisz wczesniej zaplanowac. A ile Franek ma lat?

(w lecie zwiedzaliśmy "wszystko co po drodze", z noclegiem w Jeleniej Górze


A gdzie relacja na forum?? hęęę?? :P

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 28 gru 2020, 22:22

buba pisze:
w lecie zwiedzaliśmy "wszystko co po drodze", z noclegiem w Jeleniej Górze

A gdzie relacja na forum?? hęęę?? :P

No właśnie. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: SQ9NIT » środa 30 gru 2020, 18:09

Gdy zmuszę Franka żeby napisał :lol:
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 27957
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Szklary - jeszcze w zielone gramy, czyli polowanie na chryzoprazy

Postautor: Karolina Kot » piątek 08 paź 2021, 16:28

Trochę nakłamałam w opisach zdjęć do tego wątku. Dopiero niedawno zlokalizowałam Sztolnię Studencką.
Jest położona wyżej.
Nie mam zamiaru do niej nawet zaglądać. Tym bardziej, że u mnie w pracy personel pamięta bardzo dobrze tych dwóch pechowych studentów i to, jak wyglądali.
Załączniki
Sztolnia Studencka.jpeg
Sztolnia Studencka.jpeg (102.52 KiB) Przejrzano 5558 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Geologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości