Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Posty: 98
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Postautor: ChickenInvaders » niedziela 14 mar 2021, 15:14

Cześć,
Jakiś czas temu podczas przeglądania wikimapy na terenie OPN natknąłem się na skrawek lasu nazwany ,,nawiedzonym". Zaciekawiony zacząłem drążyć temat skąd owa nazwa się wzięła - niestety bezskutecznie. We internetach ani słowa o tym miejscu :(
Stąd moje pytanie - czy ktoś z forumowiczów byłby w stanie pomóc lub wie coś więcej o rzekomo ,,nawiedzonym" lesie?
Załączniki
tajemniczy las.jpg
Tajemniczy las obok doliny zachwytu
tajemniczy las.jpg (222.18 KiB) Przejrzano 4045 razy
Nihil sub sole novum, quod valde dolendum monumenta reprobi estis.

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Postautor: Karolina Kot » niedziela 14 mar 2021, 21:38

Słyszałam tylko o nawiedzonym lesie w Witkowicach pod Krakowem, same zresztą bzdury.
Za to niedaleko mojego nowego domu, nieopodal Barda i Laskówki, znajduje się wzniesienie Wysoki Kamień. O nim to dopiero opowieści krążą!
Muszę się kiedyś tam wybrać i opisać wrażenia.

O ile wrócę. ;) ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 98
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Postautor: ChickenInvaders » poniedziałek 15 mar 2021, 11:30

Nawiedzony las w Witkowcach to tylko miejska legenda z połowy lat 90 ;) Aktualnie zrobiono tam park i nie słyszałem żeby ktoś skarżył się na zjawy.
Co do Wysokiego Kamienia to tutaj już można czegoś faktycznie się doszukiwać. Na internecie jest mnóstwo nagrań różnych ekip badających tematykę miejsc nawiedzonych z całkiem ciekawymi efektami.

Niedaleko wsi Niegowa znajduje się również nawiedzony las ,,Chojna". Podobno podczas wojny chowano tam zarówno niemców jak i partyzantów w nieoznakowanych mogiłach. Mieszkańcy do dziś opowiadają o tym miejscu z nutką dreszczyku.
Nihil sub sole novum, quod valde dolendum monumenta reprobi estis.

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Postautor: Gniewko » czwartek 18 mar 2021, 21:46

Dzwoniłem dziś do kierowniczki schroniska PTSM w Woli. Sprawdzi temat. Na razie wiem tylko tyle, że w okresach zimowych widać w tym lesie jakieś "wędrujące światełko". Oczywiście sam podejrzewam jakiegoś eksploratora, ale w takim Siedlcu Janowskim podobne "światełko" ma gabaryty reflektora bezgłośnego motocykla.
Jak będę coś wiedzieć bliżej, dam znać.
Maciej Rodziewicz

Posty: 2499
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Postautor: Gniewko » piątek 19 mar 2021, 16:14

Sprawa wyjasniła się dziś raczej definitywnie. Domniemanym upiorem okazał się być miejscowy strażnik OPN, a zarówno on jak i jeszcze kilku pobliskich mieszkańców tarzało się po resztkach śniegu ze śmiechu. Rzeczony las jeszcze 15 lat temu nie istniał. Na mapie jest literówka: "Nawiedzony - Nasadzony". Obecnie straszą w nim tylko dziki.
Maciej Rodziewicz

Posty: 98
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Wola Kalinowska - Nawiedzony las?

Postautor: ChickenInvaders » piątek 19 mar 2021, 20:23

Świetnie! Dobrze, że sytuacja znalazła swoje logiczne wyjaśnienie. Już miałem obawy czy te ,,światełka" nie są podobnym zjawiskiem jak to spotykane na Duchnej Drodze w Parku Kampinoskim i czy nie trzeba będzie się czasem tam wybrać w nocy z latarką na weryfikację tematu :) Dzięki wielkie za pomoc.
Nihil sub sole novum, quod valde dolendum monumenta reprobi estis.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zagadki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość