Prudnik - opuszczona Komenda Powiatowa Policji

Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Prudnik - opuszczona Komenda Powiatowa Policji

Postautor: Karolina Kot » środa 14 wrz 2022, 06:37

W Prudniku, przy ulicy Romualda Traugutta 31, w rejonie tzw. Trójkąta Bermudzkiego, znajduje się ładny, ale bardzo zrujnowany budynek, w którym po II Wojnie Światowej miała swoją siedzibę Komenda Powiatowa Milicji, potem Policji.
W czasie II Wojny Światowej mieściła się tu NSDAP (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei).
W lutym 2010 roku oddano do użytku bardzo nowoczesną, nową prudnicką komendę, znajdującą się przy ulicy ks. Aleksandra Skowrońskiego 39 i od tamtego czasu opuszczony budynek "starej policji" popada w ruinę.
Obecnie wystawiony jest na sprzedaż, ale zainteresowanie tym ładnym obiektem z trudną przeszłością jest praktycznie żadne.

Policjanci, z którymi rozmawiałam na temat dawnej siedziby zgodnie twierdzili, że w budynku straszy.
Zdjęcia wykonałam tylko z zewnątrz (wrzesień 2022 roku), bo jakoś tak nie miałam ochoty na włamywanie się. ;)
Załączniki
Dawny komisariat (1).JPG
Dawny komisariat (1).JPG (93.24 KiB) Przejrzano 666 razy
Dawny komisariat (2).JPG
Dawny komisariat (2).JPG (87.2 KiB) Przejrzano 666 razy
NSDAP.jpg
Źródło: Fotopolska
NSDAP.jpg (73.73 KiB) Przejrzano 666 razy
Dawny komisariat (3).JPG
Dawny komisariat (3).JPG (111.75 KiB) Przejrzano 666 razy
Dawny komisariat (4).JPG
Dawny komisariat (4).JPG (56.15 KiB) Przejrzano 666 razy
Dawny komisariat (5).JPG
Dawny komisariat (5).JPG (99.81 KiB) Przejrzano 666 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo opolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość