Portal mapowy dla SC

Mapy wszelkiego rodzaju. Linki do zbiorów kartograficznych i pojedynczych planów.
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Portal mapowy dla SC

Postautor: SQ9NIT » piątek 22 sty 2021, 07:42

Czas zrobić coś dla narodu. Postawiłem więc zalążek "geoportalu" dla Strażników Czasu.

Na początek na podkładzie OpenStreetMap lub Cieniowanego modelu terenu ISOK (pochodzi z nalotów lidarowych) możemy wyświetlić mapy Messtichblatt, WIG 1:25000, WIG 1:100000 (dzięki słudze Cartomatic), oraz mapę topograficzną 1:10000 Zagłębia Dąbrowskiego (z lat 1925-1926). Istnieje również warstwa "katalogowa" - na której będę, mam nadzieję przy pomocy niezawodnych Karoliny, buby oraz kusmanka, uzupełniał lokalizację opisanych obiektów. Być może ułatwi to Strażnikom powrót w ciekawe miejsca :)

Tutaj adres:
http://gisgory.eu/straznicyczasu/

Osoby zainteresowane możliwością edycji proszę o próbę zarejestrowania konta, gdyby był problem, to kontakt ze mną (założę ręcznie), a potem pomogę w "starcie".

Jeśli posiadacie jakąś archiwalną mapę, którą chcielibyście zobaczyć na współczesnym podkładzie, również dajcie znać - postaramy się pomóc. Pamiętajcie o prawach autorskich.

Z tego powodu nie będzie możliwości dodania podkładów z habsburskich "Kartowań Wojskowych" Mapire. Chcą konkretną kasę (rzędu 100 Euro miesięcznie) za takową usługę. Chwilowo nie będzie też usług ORSIP - popsuli certyfikaty SSL oraz parametry swoich WMS - jeśli naprawią, chętnie je dodam.

Teraz regulamin:

1. Osoby które celowo i złośliwie będą usuwać obiekty katalog, lub wprowadzać informacje fałszywe - będą miały blokowane konta.
2. Działania prowadzące do przeciążenia serwera będą publicznie piętnowane ;)
3. Miłego używania.

Z pozdrowieniami z Koniakowa
Tomasz
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: Karolina Kot » piątek 22 sty 2021, 16:41

Niesamowita sprawa! Nawet nie wiedziałam, że tak się da!
A warstwa z historycznymi mapami to już pełny czad.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 33
Rejestracja: niedziela 17 maja 2015, 15:26

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: ammadeuus » niedziela 24 sty 2021, 10:37

Takich stron nam potrzeba!
Rozwijajmy tą platformę bo ma ogromny potencjał. Brawa dla autora.
Ziemia Chrzanowska - zapraszam do mojej Małej Ojczyzny

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: SQ9NIT » poniedziałek 25 sty 2021, 16:14

Kusmanek wykonał georeferencję, a ja wpakowałem na serwer mapy Пластовая карта польского каменноугольного бассейна 1:10 000 (1914) ze zbiorów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Można ją już przeglądać. Po kliknięciu na liście warstw wyświetli się dodatkowe okno z opisem, oraz możliwością zmiany przezroczystości.

sc_plastowa.png
sc_plastowa.png (194.1 KiB) Przejrzano 5864 razy


Teraz czekamy na podobne zbiory z Dolnego Śląska ;)
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 17:52
Lokalizacja: Koniaków

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: SQ9NIT » sobota 30 sty 2021, 10:50

Kolejna funkcja w geoportalu zaczyna działać. Prosty szablon wydruku. Z "przyczyn technicznych" niedostępna jest warstwa podkładowa OpenStreetMap. Pozostałe warstwy z projektu jeśli poprawnie zaczytają się w oknie mapy, powinny być również dostępne na wydruku. Poniżej mapy generuje się tabela pierwszych sześciu obiektów widocznych na mapie, w kolejności alfabetycznej.

drukarka.png
drukarka.png (177.01 KiB) Przejrzano 5822 razy

wydruk.png
wydruk.png (254.25 KiB) Przejrzano 5822 razy


Jestem otwarty na wasze propozycje co do szablonu wydruku (dodatkowe treści na arkuszu), ale i ewentualnych nowych szablonów.
Pociąg gotów do odjazdu!

Posty: 14
Rejestracja: niedziela 01 mar 2020, 08:19

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: eMPe » niedziela 17 paź 2021, 08:25

Czy działa Wam mapa?

Posty: 27829
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: Karolina Kot » piątek 22 paź 2021, 00:24

U mnie trochę jakby niespecjalnie, ale biorąc pod uwagę sprzęt, na jakim pracuję (bardzo wczesne średniowiecze) oraz jakość mojego internetu (późny neolit), to nie sugerowałabym się za bardzo moją opinią.
Nie wiem, jak u innych.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 50
Rejestracja: sobota 21 sty 2023, 16:47

Re: Portal mapowy dla SC

Postautor: budrys » czwartek 11 sty 2024, 13:50

Niestety ta mapa już nie działa. Czy da się ją zrobić jeszcze raz?


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Mapnik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość