Opuszczone i porzucone pojazdy

Czyli współczesne, opuszczone obiekty - jednym słowem URBEX

Moderator: Eworu

Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Opuszczone i porzucone pojazdy

Postautor: pasqudek » środa 07 lut 2024, 10:18

Psy ogrodnika z tych właścicieli. Sami nie wezmą. A drugiemu nie sprzeda. Bo lepiej zniszczyć.
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 1416
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Opuszczone i porzucone pojazdy

Postautor: smar » środa 07 lut 2024, 20:50

Może niekoniecznie tak... Ja swojego Poloneza z silnikiem 1.4 MPI sprzedałem za 100 PLN bo akurat trafili się pasjonaci co z kilku "złomów" chcieli zrobić jednego "rajdowca" :mrgreen: Ale sam - dla przykładu - nigdy bym się nie podjął reanimacji zabytkowego "trupa" ;)

Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Opuszczone i porzucone pojazdy

Postautor: pasqudek » czwartek 08 lut 2024, 13:42

@smar: ok. masz rację

Rozumiem sentyment, przywiązanie, itp. Tylko co za sens zostawić/porzucić świadomie auto, żeby zostało zniszczone.
Nie lepiej sprzedać je za symboliczną kwotę (np. tak jak Ty)i nie służy innej osobie?
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.

Posty: 1416
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Opuszczone i porzucone pojazdy

Postautor: smar » czwartek 08 lut 2024, 16:19

Oczywiście ale może akurat nie było żadnego chętnego? Albo - co może i bardziej prawdopodobne - najpierw właściciel trzyma bo uważa że może jeszcze coś z tym zrobi a jak po latach dojdzie do wniosku że jednak nie to już chętnego trudno znaleźć? Oczywiście należałoby wtedy taki wrak po prostu zezłomować. Tylko znowu - wiesz jak u nas jest ze "złomowaniem" kłopotliwych sprzętów. Najłatwiej porzucić w lesie lub na jakąś posesję na którą właściciel rzadko zagląda.
Moim zdaniem wraki aut to część większej całości jakim są śmieci. I tu naprawdę nie mam pomysłu jak trafić do tych - pewnie nielicznych - tępych łbów. A efekty niestety musimy "podziwiać" wszyscy :(

Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 11:09

Re: Opuszczone i porzucone pojazdy

Postautor: pasqudek » piątek 09 lut 2024, 07:32

OK. Może zgodzisz się, może nie. Przez takie nie właściwe podejście potem wrakami zostają ciekawe auta.

Według mnie to jest właściwe podejście do samochodów
https://www.youtube.com/watch?v=YaIZCf16sWk
Od 1:00
Jeśli chcesz wykorzystać moje zdjęcia: OK. Tylko proszę podać nazwę forum i nick.


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Eksploracja miejska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości