Milicz - domniemana kolejowa wieża ciśnień

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Milicz - domniemana kolejowa wieża ciśnień

Postautor: Karolina Kot » sobota 24 lip 2021, 09:52

W Miliczu (Militsch), na południowy wschód od stacji kolejowej, tuż obok wybudowanej na początku XX wieku kolejowej wieży ciśnień, ale bliżej torowiska, zachował się intrygujący, opuszczony budynek. Jego architektura zdradza, że powstał jeszcze w XIX wieku.
Zastanawiam się, czy nie była to czasem pierwsza wieża ciśnień, którą oddano do użytku wraz ze stacją i linią kolejową i którą z czasem zastąpiła nowsza i większa konstrukcja. W końcu jakoś te parowozy trzeba było nawadniać także w drugiej połowie XIX wieku.

Nigdzie nie znalazłam potwierdzenia mojej tezy, ale na razie za bardzo tego potwierdzenia nie szukałam, wychodząc z założenia, że z czasem odpowiedź na większość zagadek i moich forumowych problemów znajduje się sama (czytaj: z pomocą Kusmanka albo innych Forumowiczów :D ).

Zdjęcia wykonałam w lipcu 2021 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Milicz (1).JPG
Milicz (1).JPG (75.13 KiB) Przejrzano 1479 razy
Milicz (4).JPG
Milicz (4).JPG (68.85 KiB) Przejrzano 1479 razy
Milicz (3).JPG
Milicz (3).JPG (88.07 KiB) Przejrzano 1479 razy
Milicz (2).JPG
Milicz (2).JPG (98.75 KiB) Przejrzano 1479 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości