Nielestno - młyn

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Nielestno - młyn

Postautor: Karolina Kot » sobota 15 sie 2020, 10:03

We wsi Nielestno (Waltersdorf), położonej w powiecie lwóweckim, w gminie Wleń, w środkowej części miejscowości, nieopodal koryta rzeki Bóbr, po prawej stronie drogi wiodącej do Wlenia znajduje się budynek dużego młyna zbożowego. Nosi numer 28.
Jest to poniemiecki obiekt, pochodzący najprawdopodobniej z początku XX wieku, przebudowany w okresie międzywojennym. Posiadał napęd elektryczny. Całkiem możliwe, że powstał on w miejscu starszego, drewnianego zakładu.
Od lat nie jest już użytkowany, ale we wnętrzu budowli zachowało się dawne wyposażenie.
Właściciel jest osobą bardzo miłą i zapewne bez problemu wpuści turystów chętnych wrażeń do środka, bo sami mi to zaproponował.

Zrezygnowałam jednak ze zwiedzania, mając świadomość, że jeśli przekroczę próg, przepadnę na przynajmniej dwie godziny, jak nie lepiej. A nie miałam na to tamtego dnia czasu.
Obym sobie w brodę kiedyś nie pluła. ;)
Zdjęcia wykonałam w sierpniu 2020 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Młyn Nielestno (1).JPG
Młyn Nielestno (1).JPG (125.66 KiB) Przejrzano 2038 razy
Młyn Nielestno (2).JPG
Młyn Nielestno (2).JPG (86.66 KiB) Przejrzano 2038 razy
Młyn Nielestno (3).JPG
Młyn Nielestno (3).JPG (109.24 KiB) Przejrzano 2038 razy
Młyn Nielestno (4).JPG
Młyn Nielestno (4).JPG (111.19 KiB) Przejrzano 2038 razy
Młyn Nielestno (5).JPG
Młyn Nielestno (5).JPG (140.26 KiB) Przejrzano 2038 razy
Młyn Nielestno (6).JPG
Młyn Nielestno (6).JPG (113.68 KiB) Przejrzano 2038 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

 

 

cron