Kolej Podsudecka

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 20267
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Kolej Podsudecka

Postautor: Karolina Kot » czwartek 12 lis 2020, 11:04

Kolej Podsudecka
Legnica Kamieniec Ząbkowicki Kędzierzyn - Koźle
Przemysław Dominas

Kolejna książka tego autora, którą sobie kupiłam i którą mam zamiar przeczytac, ale na razie sobie grzecznie czeka w kąciku na swoją, nomen omen, kolej. ;)
Kolej Podsudecka na ponad 200-kilometrowym szlaku tworzy wyjątkową możliwość zobaczenia zarówno głównych pasm Sudeckich, jak i zwiedzenia wielu Śląskich miast pochodzenia średniowiecznego o bogatym dziedzictwie kulturowym i materialnym.
Książka opisuje dzieje powstania i funkcjonowania linii kolejowej powstałej dwuetapowo: w latach 1844?1858 pomiędzy Legnicą, Świdnicą i Ząbkowicami Śląskimi i w latach 1874?1876 pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi, Nysą i Kędzierzynem-Koźle, a także architekturę kolejową o zróżnicowanych formach stylu rodzimego i nurtu przemysłowego.
Część krajoznawcza książki ukazuje zabytki w miejscowościach na drodze przebiegu linii, np. Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy czy mury obronne Paczkowa. Prezentuje i omawia także panoramy najważniejszych pasm Sudetów widzianych podczas podróży pomiędzy Legnicą i Kędzierzynem-Koźle. Tekst wzbogacają liczne ilustracje historyczne i współczesne, mapy oraz rozkłady jazdy.

Źródło
Załączniki
Kolej Podsudecka.jpg
Kolej Podsudecka.jpg (57.38 KiB) Przejrzano 430 razy
Kryj Ryj!
Noś maseczkę.

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość