Zapomniane podziemia

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 28031
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Zapomniane podziemia

Postautor: Karolina Kot » czwartek 06 kwie 2023, 23:04

Zapomniane podziemia to seria książek autorstwa panów Krzysztofa Krzyżanowskiego i Dariusza Wójcika.
Autorzy opisują w nich eksplorację zapomnianych sztolni i podziemnych wyrobisk na Dolnym Śląsku. Robą to w sposób profesjonalny, posiłkując się literaturą, archiwalnymi danymi i starymi mapami.
Dwa tomy kupiłam rok temu i dotychczas nie miałam czasu, by zajrzeć do środka. Dziś zajrzałam - no mi masz babo placek. Jestem pod wrażeniem.
A tu się okazuje, że w tak zwanym "międzyczasie", czyli w roku 2020, pojawił się tom trzeci!

Kwiecień, wiosna, nietoperze się budzą ze snu zimowego.
Nic dziwnego, że i mnie zaczyna ciągnąc coraz bardziej do podziemi.
A to wszystko wina mojego Taty! Pięcioletnie dziewczynki powinny bawić się lalkami, a nie wczołgiwać do BAKK-u w Jaskini Olsztyńskiej na Jurze, bo efekty takich eskapad, przeprowadzonych we wczesnym dzieciństwie, z całą pewnością dadzą o sobie po latach znać.
Załączniki
Zapomniane podziemia (1).jpg
Zapomniane podziemia (1).jpg (71.86 KiB) Przejrzano 947 razy
Zapomniane podziemia (3).jpg
Zapomniane podziemia (3).jpg (55.9 KiB) Przejrzano 947 razy
Zapomniane podziemia (2).jpg
Zapomniane podziemia (2).jpg (57.9 KiB) Przejrzano 947 razy
Zapomniane podziemia (4).jpg
Zapomniane podziemia (4).jpg (69.4 KiB) Przejrzano 947 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1416
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Zapomniane podziemia

Postautor: smar » piątek 07 kwie 2023, 07:15

Karolina Kot pisze:A tu się okazuje, że w tak zwanym "międzyczasie", czyli w roku 2020, pojawił się tom trzeci!

Nie kupuj! Mam podwójny!
ps. A wlot tej sztolni "Kojancin" o której mowa w prezentowanym przez Ciebie rozdziale części II to udało mi się odszukać. Oczywiście planuję się do niej wybrać tylko nie wiem kiedy mi się uda...

Posty: 28031
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zapomniane podziemia

Postautor: Karolina Kot » piątek 07 kwie 2023, 14:11

Najlepsze jest to, że w którymś z niedostępnych już, podziemnych chodników kopalni magnezytu leżą sobie i rdzewieją lewe tylne drzwi do Archimedesa (to długa historia).
I teraz sobie wyobraźcie sytuację, że za kilkadziesiąt lat jakaś grupa pasjonatów dotrze do takich podziemi i po analizie znaleziska dojdzie do wniosku, że tajny projekt militarny III Rzeszy to był Opel Corsa B. ;)
Załączniki
Tajna broń.jpg
Tajna broń.jpg (39.83 KiB) Przejrzano 906 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1416
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Zapomniane podziemia

Postautor: smar » piątek 07 kwie 2023, 16:01

Karolina Kot pisze:I teraz sobie wyobraźcie sytuację, że za kilkadziesiąt lat jakaś grupa pasjonatów dotrze do takich podziemi i po analizie znaleziska dojdzie do wniosku, że tajny projekt militarny III Rzeszy to był Opel Corsa B. ;)

Pasowałoby to do niektórych teorii lub raczej do teorii niektórych autorów :mrgreen: Wszak wyprzedzałby epokę o 50 lat! ;)
Poniżej na fotce rzeczona cześć trzecia "Zapomnianych podziemi"
zapomniane podziemia III.jpg
zapomniane podziemia III.jpg (174.33 KiB) Przejrzano 895 razy

"Dorzuciłem" też fotkę "Kamionki - powrót pod ziemię" gdyż jest to jakby część "zerowa" - ukazała się jako pierwsza rok przed częścią pierwszą ;)


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości