Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 28031
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku

Postautor: Karolina Kot » czwartek 21 wrz 2023, 21:02

Niedawno pojawiła się nowa książka autorstwa pana Marka Perzyńskiego „Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku”.
Zauważyłam ją na wystawie księgarni, spacerując wieczorem po moim mieście.
Następnego dnia, tuż po pracy, popędziłam do sklepu. Poza "Dzień dobry" nie padło ani jedno zbędne słowo. Obie panie z księgarni doskonale mnie znały i bez słowa położyły przede mną książkę.
Odpowiedziałam, że "Poproszę kartą" i dodałam, iż nie mogę już doczekać się kolejnej edycji festiwalu "Czas na książki".
Dobrze mieć zaprzyjaźnioną księgarnię w okolicy!

Martwi mnie jedynie fakt, że w lokalu z kebabami panowie na mój widok też już o nic nie pytają, tylko zabierają się za przygotowanie mega wypasionej porcji na wynos...

Imponujące skupisko zamków i pałaców na Dolnym Śląsku to dziedzictwo nie tylko polskich Piastów, ale i innych, czeskich oraz niemieckich dynastii. To obszar, który często zmieniał przynależność państwową, ulegał rozdrobnieniu na coraz mniejsze księstwa, czy też był areną działań wojennych, co wpłynęło nie tylko na rozwój i charakter regionu, ale także na kształt i funkcjonalność książęcych rezydencji.

Zamki oczarowują dziś swoim wyglądem, fascynują bogatą historią dzięki czemu stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie.

O tym wszystkim traktuje książka Marka Perzyńskiego „Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku” wydana przez Wrocławski Dom Wydawniczy. (...)

Źródło
Załączniki
Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku (1).jpg
Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku (1).jpg (80.46 KiB) Przejrzano 733 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 1418
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku

Postautor: smar » niedziela 24 wrz 2023, 11:28

Mój imiennik nie zasypia gruszek w popiele i wydaje kolejne pozycje niczym Kraszewski :mrgreen:
To dwie kolejne z pośród licznych już książek tegoż autora:
ksiazki-01.jpg
ksiazki-01.jpg (148.91 KiB) Przejrzano 660 razy

Posty: 1418
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Od Piastów do Hohenzollernów. Zamki i pałace na Dolnym Śląsku

Postautor: smar » niedziela 24 wrz 2023, 12:11

i jeszcze np. te:
ksiazki-02.jpg
ksiazki-02.jpg (129.15 KiB) Przejrzano 658 razy


Marek Perzyński jest autorem bardzo wielu książek i przewodników po Dolnym Śląsku


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości