Sekrety Krakowa, Michał Rożek

Książki polecane przez naszych Użytkowników
Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Sekrety Krakowa, Michał Rożek

Postautor: Karolina Kot » środa 12 sie 2015, 21:26

"Sekrety Krakowa" to niesamowita książka, autorstwa profesora Michała Rożka, zmarłego w czerwcu 2015 roku historyka sztuki i wybitnego miłośnika historii Grodu Kraka.
Bez tej pozycji nie byłoby wielu wątków na naszym Forum. Lekturę, podzieloną na kilka rozdziałów, świetnie się czyta i nie można się od niej oderwać.

Polecam!
Załączniki
Sekrety Krakowa.jpg
Sekrety Krakowa.jpg (46.59 KiB) Przejrzano 10098 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 77
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 08:14

Re: Sekrety Krakowa

Postautor: Klimek » czwartek 27 sie 2015, 21:43

Rzeczywiście to musi być interesująca pozycja, Szkieletku podaj jakiś przykład, ciekawy wątek z książki. :)

Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Sekrety Krakowa

Postautor: Karolina Kot » piątek 28 sie 2015, 20:58

Z książki dowiedziałam się chociażby o istnieniu dzwonków za konających, ale znajduje się tam jeszcze wiele przeciekawych wątków, wartych zaprezentowania na naszym Forum. ;)
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 28020
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Sekrety Krakowa

Postautor: Karolina Kot » poniedziałek 18 mar 2019, 15:15

Spotkałam ostatnio Pana Profesora w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Pomodliłam się. Ktoś tam gdzieś za mnie chyba też to zrobił, bo kilka godzin później się to bardzo przydało.

Chyba coś tam mamy jeszcze do odszukania w Krakowie, jakiś stary napis, płytkę z sygnaturą, strzałkę LSR i najwyraźniej na razie nie czas na drugą stronę.
Załączniki
Profesor Michał Rożek (1).JPG
Profesor Michał Rożek (1).JPG (63.24 KiB) Przejrzano 7330 razy
Profesor Michał Rożek (2).JPG
Profesor Michał Rożek (2).JPG (77.26 KiB) Przejrzano 7330 razy
Profesor Michał Rożek (3).JPG
Profesor Michał Rożek (3).JPG (64 KiB) Przejrzano 7330 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Z biblioteki Strażników Czasu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości