Świdnica - neon "Nowoczesna Gospodyni"

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Świdnica - neon "Nowoczesna Gospodyni"

Postautor: Karolina Kot » sobota 31 sie 2019, 12:03

W Świdnicy, przy ulicy Westerplatte, nieopodal przejazdu kolejowego, znajduje się pawilon handlowy, na którym zachowała się rama dawnego neonu "Nowoczesna Gospodyni".
Jest ona pomalowana na pomarańczowo, ciekawe, czy szklane rurki wypełnione gazem także świeciły w tym kolorze?

Zdjęcie wykonałam tylko jedno - z okna Archimedesa, który w upale zaczął się przegrzewać i pilnie rozglądałam się za zacienionym parkingiem.
Jakoś tak od razu naszły mnie głębokie przemyślenia, że wracając trzeba koniecznie żarcie dla kota kupić, bo się skończyło i zwierzak zaczął wsuwać pietruszkę. :D :D
No cóż. Ani nowoczesną, ani - broń Boże - perfekcyjną panią domu to ja nie jestem. I dobrze.
Załączniki
Nowoczesna Gospodyni (1).JPG
Nowoczesna Gospodyni (1).JPG (95.95 KiB) Przejrzano 2319 razy
Nowoczesna Gospodyni (2).jpg
Nowoczesna Gospodyni (2).jpg (91.65 KiB) Przejrzano 2319 razy
Ktoś tu ma stan podgorączkowy.JPG
Ktoś tu ma stan podgorączkowy.JPG (87.76 KiB) Przejrzano 2318 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 27835
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Świdnica - neon "Nowoczesna Gospodyni"

Postautor: Karolina Kot » niedziela 23 kwie 2023, 22:17

Niestety, ani razu później nie chciało mi się sfotografować tego neonu porządnie i w całości.
A teraz jest to już niemożliwe: napis "GOSPODYNI" zniknął z dachu w związku z uruchomieniem pod spodem nowego lokalu.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość