Nowa Ruda - cmentarz epidemiczny

Posty: 2454
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Nowa Ruda - cmentarz epidemiczny

Postautor: Gniewko » poniedziałek 17 sty 2022, 17:11

Dziś jest Blue Monday, Wilczy Księżyc i cholera wie co jeszcze. A że mi się udzieliło i mam doła to powlokłem się na cmentarz...
Po drodze zahaczyłem o ratusz i zamieniłem kilka słów z panią Sekretarz Miasta Małgorzatą Łazorko-Jańską. I te dwie rozmowy dodały mi nieco otuchy...
Cmentarz epidemiczny w Nowej Rudzie był, ale jest splanowany. Ślady po nim widoczne były jeszcze końcem ubiegłego stulecia. Na rysunku poniżej jest to prawy górny róg. Postaram się dowiedzieć więcej.
Załączniki
mapa1.jpg
mapa1.jpg (111.56 KiB) Przejrzano 1299 razy
Maciej Rodziewicz

Posty: 27771
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Nowa Ruda - cmentarz epidemiczny

Postautor: Karolina Kot » wtorek 01 mar 2022, 07:06

Czyli to byłby sektor 21?

Obecnie jest całkowicie zajęty przez powojenne pochówki.
Stan na luty 2022:
Załączniki
Miejsce po domniemanym cmentarzu cholerycznym.JPG
Miejsce po domniemanym cmentarzu cholerycznym.JPG (108.07 KiB) Przejrzano 1166 razy
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (2).JPG
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (2).JPG (108.58 KiB) Przejrzano 1166 razy
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (3).JPG
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (3).JPG (135.58 KiB) Przejrzano 1166 razy
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (4).JPG
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (4).JPG (146.67 KiB) Przejrzano 1166 razy
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (1).JPG
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (1).JPG (78.61 KiB) Przejrzano 1166 razy
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (5).JPG
Miejsce pod domniemenym cmentarzu cholerycznym (5).JPG (52.92 KiB) Przejrzano 1166 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości