Piotrówek - pow. wrocławski - pozostałości zegara

Posty: 276
Rejestracja: środa 13 sty 2021, 21:48

Piotrówek - pow. wrocławski - pozostałości zegara

Postautor: Maras Starszy » niedziela 31 sty 2021, 20:40

Nie wiedziałem czy można w tej kategorii (zegary wskazówkowe) umieścić Piotrówek no bo przecież jacyś Hunowie ze wskazówek urwanych z zegara zrobili sobie drapaki do pleców. A na poważnie to do czego im były potrzebne, no bo przecież szczęśliwi czasu nie liczą.
1. Piotrówek - przed 1909 , za R. Weber.jpg
1. Piotrówek - przed 1909 , za R. Weber.jpg (136.4 KiB) Przejrzano 1971 razy

Będąc w Piotrówku przed upadkiem Dwóch Wież rozmawiałem z bardzo odważnym człowiekiem, który próbował z kolegą i kolegą jego kolegi za pomocą przymocowanej do ciągnika liny urwać maszt z wieży, ale niestety... podobno gdy pękła stalowa lina mało brakowało by jednego z nich skróciło o głowę - "wiesz co, o metr k.... ! , o metr przeleciała, k....!"
2. Piotrówek - dawny pałac, przed 2015 r..JPG
2. Piotrówek - dawny pałac, przed 2015 r..JPG (134.43 KiB) Przejrzano 1971 razy

Nie wiem czy tak było naprawdę jak w tej jego opowieści ale w końcu się udało, ktoś dopiął swego... dziś masztu już nie ma
3. Piotrówek - zegar na wieży pałacu.JPG
3. Piotrówek - zegar na wieży pałacu.JPG (121.75 KiB) Przejrzano 1971 razy

I oberwało się wskazówkom....albo inaczej: oberwały się wskazówki : )

Posty: 28031
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Piotrówek - pow. wrocławski - pozostałości zegara

Postautor: Karolina Kot » niedziela 31 sty 2021, 21:38

Zegary w takim stanie są także jak najbardziej mile widziane na naszym Forum.
Swoją drogą - nie ma ten pałac szczęścia...
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Zegary wskazówkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości