Jaźwina - Kuchary, domniemana kuźnia

Posty: 27972
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Jaźwina - Kuchary, domniemana kuźnia

Postautor: Karolina Kot » środa 22 gru 2021, 06:50

W Kucharach (Kuchendorf), dawnej wsi, obecnie zdegradowanej do roli przysiółka położonej nieopodal miejscowości Jaźwina (Langseifersdorf) w powiecie dzierżoniowskim, obok domu z numerem 4, znajduje się ciekawy budyneczek z ładnym kominem. Ani chybi - dawna kuźnia.
Podejrzenie potwierdził rzut okiem do wnętrza na zapomniane i od dawna nieczynne palenisko.

Niestety. Z tym całym moim "wyglądem ogólnym" czyli kapturem naciągniętym na głowę, długą, czarną narzutką, zwisającą smętnie z ramion do ziemi, ubłoconymi, ciężkimi butami (wracałam przez pola ze starego cmentarza), niechcący wystraszyłam i zaniepokoiłam właścicieli sąsiedniej posesji. Za co serdecznie przepraszam, nie miałam tego w zamiarze.
Swoją drogą, kto to widział, żeby tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w najkrótsze dni w roku, szlajać się po polach w poszukiwaniu zapomnianych mogił i rozwalisk dawnych grodów, zamiast siedzieć w domu i lepić pierogi?

Lokalizacja
Zdjęcia wykonałam w grudniu 2021 roku.
Pierogi kupiłam gotowe. Ich cierpliwe tworzenie, jeden po drugim, z farszu i ciasta, całkowicie mija się z moim charakterem.
Załączniki
Kuźnia (1).JPG
Kuźnia (1).JPG (90.54 KiB) Przejrzano 1428 razy
Kuźnia (2).JPG
Kuźnia (2).JPG (59.67 KiB) Przejrzano 1428 razy
Kuźnia (4).JPG
Kuźnia (4).JPG (92.43 KiB) Przejrzano 1428 razy
Kuźnia (3).JPG
Kuźnia (3).JPG (38.16 KiB) Przejrzano 1428 razy
Kuźnia (5).JPG
Kuźnia (5).JPG (43.75 KiB) Przejrzano 1428 razy
Kuźnia (6).JPG
Kuźnia (6).JPG (84.77 KiB) Przejrzano 1428 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo dolnośląskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość