Iwierzyce - wiatrak koźlak

Posty: 203
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 19:10

Iwierzyce - wiatrak koźlak

Postautor: jaro.c » niedziela 29 gru 2019, 18:36

Iwierzyce – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, w gminie Iwierzyce.
Jadąc jakoś z Krosna do Sędziszowa Małopolskiego dawno temu w dodatku zimą nie zatrzymałem się a później żałowałem bo jakoś nie potrafiłem w to miejsce wrócić ale jakiś czas temu los (czyt gps) mnie znów pokierował tą drogą i stwierdziłem że tym razem się zatrzymam. No i było warto świetna pogoda pozwoliła zrobić zdjęcia z ładnym tłem. Zdjęcia zrobione w sierpniu 2019.
Mam nadzieję że Karolinie kopara opadła :D :D :D :D :D :D
Załączniki
aaabIWIERZYCE (4).jpg
aaabIWIERZYCE (4).jpg (181.41 KiB) Przejrzano 3725 razy
aaabIWIERZYCE (3).jpg
aaabIWIERZYCE (3).jpg (183.5 KiB) Przejrzano 3725 razy
aaabIWIERZYCE (5).jpg
aaabIWIERZYCE (5).jpg (168.25 KiB) Przejrzano 3725 razy
aaabIWIERZYCE (7).jpg
aaabIWIERZYCE (7).jpg (183.85 KiB) Przejrzano 3725 razy
aaabIWIERZYCE (6).jpg
aaabIWIERZYCE (6).jpg (178.95 KiB) Przejrzano 3725 razy
aaabIWIERZYCE (8).jpg
aaabIWIERZYCE (8).jpg (172.04 KiB) Przejrzano 3725 razy
aaabIWIERZYCE (9).jpg
aaabIWIERZYCE (9).jpg (171.55 KiB) Przejrzano 3725 razy

Posty: 28007
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Iwierzyce - wiatrak koźlak

Postautor: Karolina Kot » niedziela 29 gru 2019, 21:16

jaro.c pisze:Mam nadzieję że Karolinie kopara opadła :D :D :D :D :D :D


Oj, to nie tak prosto.
Słyszałam o tym wiatraku, piękny obiekt. Mam w domu książkę o podkarpackich młynach wiatrowych. Było tego w okolicy sporo: paltraki, koźlaki, młyny turbinowe i inne.
Ten ze zdjęcia prawdopodobnie jest paltrakiem, zaglądałeś mu może pod sukienkę? ;)

A tak na marginesie - z okna mojego obecnego domu widzę ruiny wiatraka holenderskiego.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo podkarpackie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości