Michałkowa (niem. Michelsdorf) - pomnik ofiar I Wojny Światowej

Dział obejmuje dawne pomniki poświęcone poległym w I Wojnie Światowej, także te zniszczone i przekształcone.
Posty: 276
Rejestracja: środa 13 sty 2021, 21:48

Michałkowa (niem. Michelsdorf) - pomnik ofiar I Wojny Światowej

Postautor: Maras Starszy » piątek 05 mar 2021, 14:04

Dziś Michałkowa (niem. Michelsdorf); (stan pomnika 2010 r.) ; pomnik na terenie przykościelnego cmentarza. Niegdyś były jeszcze tablice z nazwiskami...były, ale się zbyły. Ale lista ofiar jest odnotowana.


---------------
Załączniki
Michałkowa (niem. Michelsdorf) - Pomnik ofiar I Wojny Światowej.JPG
Michałkowa (niem. Michelsdorf) - Pomnik ofiar I Wojny Światowej.JPG (147.83 KiB) Przejrzano 2364 razy

Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2022, 11:39

Re: Michałkowa (niem. Michelsdorf) - pomnik ofiar I Wojny Światowej

Postautor: Slow » wtorek 07 cze 2022, 17:55

Niewiele się tam zmieniło. Wyhaczyłem dziś ten pomnik podczas nieudanej próby dotarcia do krzyża Der tote Junge. Niestety zdjęcie odległe, bo ponad murem - kościół najwyraźniej był zamknięty, a ja nie chciałem przeginać pały skacząc przez mur. Co się odwlecze...
Załączniki
Pomnik.jpeg
Pomnik.jpeg (167.59 KiB) Przejrzano 1685 razy
We are of these stars
Long dead before we're seen
Enslaved before our start
Bound in our illusions & dreams

Posty: 28031
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Michałkowa (niem. Michelsdorf) - pomnik ofiar I Wojny Światowej

Postautor: Karolina Kot » wtorek 07 cze 2022, 23:19

Slow pisze:Niewiele się tam zmieniło. Wyhaczyłem dziś ten pomnik podczas nieudanej próby dotarcia do krzyża Der tote Junge. Niestety zdjęcie odległe, bo ponad murem - kościół najwyraźniej był zamknięty, a ja nie chciałem przeginać pały skacząc przez mur. Co się odwlecze...


Co poszło nie tak z Martwym Młodzieńcem?
Fakt - nie jest tam prosto trafić.

Na pocieszenie przyznam, że ten krzyż odwiedziłam już co prawda dwa razy (w starej i nowszej lokalizacji), ale zawsze dopadało mnie zwątpienie tuż przed celem i zawracałam.
Po czym, po dłuższej chwili, gdy dochodziłam już z powrotem do szlaku, wrodzona upartość nakazywała mi mimo wszystko odwrócić się o 180 stopni, przejść się starą ścieżką jeszcze kawałek dalej i pokonać ten ostatni, najtrudniejszy zakręt.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2022, 11:39

Re: Michałkowa (niem. Michelsdorf) - pomnik ofiar I Wojny Światowej

Postautor: Slow » środa 08 cze 2022, 00:02

Karolina Kot pisze:
Co poszło nie tak z Martwym Młodzieńcem?


Deszcz. Zaparkowałem pod kościołem, wysiadłem z auta i nawet do lasu nie doszedłem. Cały ranek nie padało, a wtedy zaczęło i to zdrowo. Niby człowiek nie jest z cukru, ale...
Wygląda na to, że błądzenie jeszcze przede mną. ;)

ostatni, najtrudniejszy zakręt.


Swoją drogą ciekawe, czy to ten zakręt mógł się przyczynić do wyboru przez sprawcę tego miejsca do napaści?
We are of these stars
Long dead before we're seen
Enslaved before our start
Bound in our illusions & dreams


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Pomniki z I Wojny Światowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości