Wikimapia

Linki do ciekawych stron
Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Wikimapia

Postautor: Karolina Kot » czwartek 19 mar 2015, 23:26

Serwer mają gdzieś w Rosji, czyli jest szansa, że toto przetrwa ewentualny najazd Jeźdźców Apokalipsy.

Dla przykładu...
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wikimapia

Postautor: Karolina Kot » wtorek 01 mar 2022, 21:54

No niestety, pomyliłam się w ocenie.
Wygląda na to, że Wikimapia nie przetrwała wybuchu wojny.
Od dziś serwer nie działa.
To ogromna strata także dla naszego Forum, bo korzystaliśmy z tej strony podając lokalizację obiektów.

P.S. po chwili:
Chociaż... link, który podałam wyżej, prowadzący do strony starej Wikimapii, działa jak najbardziej. Co prawda nie można niczego edytować, ale strona jest. Hymmmm...
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Generał Admin
Posty: 2056
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Wikimapia

Postautor: kusmanek » środa 02 mar 2022, 12:17

Sprawdziłem teraz - działa bez zarzutu. Może to była tylko chwilowa awaria, albo faktycznie przenieśli portal na inne serwery.
Born to make history

Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wikimapia

Postautor: Karolina Kot » środa 02 mar 2022, 12:50

Całe szczęście.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2000
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 22:45

Re: Wikimapia

Postautor: warschauer44 » środa 02 mar 2022, 18:20

Karolina Kot pisze:Całe szczęście.

Niestety znowu nie działa :(
www.facebook.com/Luftschutz3345

Generał Admin
Posty: 2056
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 23:46
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/Hessen

Re: Wikimapia

Postautor: kusmanek » środa 02 mar 2022, 18:47

Co nie zmienia faktu, że warto się na taką ewentualność zabezpieczyć, bo inaczej stracimy wszystkie dane odnośnie lokalizacji. Może warto w tekście wpisywać współrzędne danego obiektu, choćby te z Wikimapii?
Wtedy byłaby szansa na zachowanie danych z lokalizacją i stworzenie własnej bazy danych.

Edit: Na szczęście linki do Wikimapii zawierają współrzędne geograficzne:

Kod: Zaznacz cały

http://old.wikimapia.org/#lat=50.6432539&lon=17.1376623&z=17&l=28&m=b&v=8
Born to make history

Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2019, 13:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wikimapia

Postautor: Yaneck » niedziela 06 mar 2022, 00:31

Niestety strona nie działa:
Obrazek
Kto pyta, nie błądzi!

Posty: 28038
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Wikimapia

Postautor: Karolina Kot » środa 09 mar 2022, 23:25

CoVoX mi wczoraj doniósł, że z mapy Googli, bez żadnego wyjaśnienia, wykasowano mu wszystkie zdjęcia schronów.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 2529
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 17:40
Lokalizacja: Słajszewo

Re: Wikimapia

Postautor: Gniewko » środa 09 mar 2022, 23:52

Dziwna zbieżność dat. 6 września 2005 zarejestrowano Google Polska, a dwa dni później (dosłownie) zawarto umowę o budowie Gazociągu Północnego.
Wiem, Forum jest apolityczne :!:
Maciej Rodziewicz

Posty: 2000
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 22:45

Re: Wikimapia

Postautor: warschauer44 » czwartek 10 mar 2022, 07:20

Karolina Kot pisze:CoVoX mi wczoraj doniósł, że z mapy Googli, bez żadnego wyjaśnienia, wykasowano mu wszystkie zdjęcia schronów.

A Facebook nie zablokował żadnej ze stron o szeroko pojętej tematyce militarnej (przynajmniej ja o tym nie słyszałem). Natomiast co się obecnie dzieje łącznie z blokowaniem stron są to przejawy paranoi i absurdów - jakich w Polsce nigdy nie brakowało.
Mam również propozycję - trzeba zablokować dostęp do archiwów - bo szereg tam jednostek np. z dokumentacją techniczną dot. schronów i innych "bunkrów", jeszcze spróbuje tam wejść jakiś "ruski/putinowski onuca/troll" i dokona "ataku". :lol:
www.facebook.com/Luftschutz3345


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Warto kliknąć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość