Zielona Góra - mozaika na pływalni miejskiej

Posty: 28025
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Zielona Góra - mozaika na pływalni miejskiej

Postautor: Karolina Kot » wtorek 05 paź 2021, 06:52

Na zachodniej ścianie budynku pływalni (obecnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji), znajdującej się przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 17, znajduje się duża, abstrakcyjna mozaika autorstwa Stanisława Cieśli. Pochodzi z 1969 roku.
Jak się człowiek dobrze przypatrzy, to w kolorowych płytkach może dopatrzeć się sylwetek trzech pływaków.
Mozaika obecnie przesłonięta jest częściowo przez wiatę przystanku autobusowego.
Do niedawna była mocno zdemolowana przez domorosłych i niezbyt mądrych "artystów", pozostawiających na nią swoje sprejowe mazgroły.
Na szczęście została oczyszczona i dziś prezentuje się doskonale, będąc prawdziwą ozdobą przestrzeni publicznej.

Zdjęcia wykonałam w czerwcu 2021 roku.
Lokalizacja
Załączniki
Mozaika (1).JPG
Mozaika (1).JPG (58.8 KiB) Przejrzano 1913 razy
Mozaika (3).JPG
Mozaika (3).JPG (111.27 KiB) Przejrzano 1913 razy
Mozaika (2).JPG
Mozaika (2).JPG (81.99 KiB) Przejrzano 1913 razy
Mozaika (6).JPG
Mozaika (6).JPG (86.25 KiB) Przejrzano 1913 razy
Mozaika (5).JPG
Mozaika (5).JPG (92.32 KiB) Przejrzano 1913 razy
Mozaika (4).JPG
Mozaika (4).JPG (118.26 KiB) Przejrzano 1913 razy
Mozaika (7).JPG
Mozaika (7).JPG (78.75 KiB) Przejrzano 1913 razy
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."

Posty: 13
Rejestracja: sobota 11 kwie 2020, 15:27

Re: Zielona Góra - mozaika na pływalni miejskiej

Postautor: Azazel » sobota 17 gru 2022, 23:57

...że ja to poniekąd tam też to byłem i nie było bo nie widziałem. to prawda? że jest?

Posty: 28025
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 20:46
Lokalizacja: Frankenstein

Re: Zielona Góra - mozaika na pływalni miejskiej

Postautor: Karolina Kot » niedziela 18 gru 2022, 00:27

Oczywiście, że jest i ma się dobrze. A ja się w końcu muszę zabrać za opisanie pozostałych mozaik z Zielonej Góry, mam na zdjęciach prawie wszystkie.
"Wiele zabytków przeszłości, co jeszcze wczoraj istniały, jutro zniknie bezpowrotnie. (...) Obowiązkiem żyjących jest zebrać te ułomki i okruchy najdroższych pamiątek przeszłości i w pamięci przyszłych pokoleń zapisać..."


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Województwo lubuskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość