Zabrze - Mikulczyce, stare znaki drogowe

Posty: 13
Rejestracja: czwartek 11 cze 2020, 13:40

Zabrze - Mikulczyce, stare znaki drogowe

Postautor: Pudelek » poniedziałek 25 kwie 2022, 18:19

Nie umiałem znaleźć osobnego działu ku tej tematyce, ale interesują mnie te dwa znaki drogowe, przymocowane na tyłach dawnego ratusza w Mikulczycach (dziś to przychodnia, a Mikulczyce są dzielnicą Zabrza).

Obrazek

Jak wiadomo - znaku dolnego nie ujrzymy już na drogach. Został on wprowadzony do użytku w latach 30. w Niemczech oraz (podobno) w Polsce. W tym samym czasie pojawił się znany nam znak górny. I teraz pytanie - czy jest szansa, że te znaki stoją tam jeszcze od okresu międzywojennego? Czy to raczej wczesny PRL? Są dość mocno zniszczone, a nie wiem kiedy znak niższy został wycofany z dróg...

Posty: 1427
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Re: Stare znaki drogowe - Zabrze Mikulczyce

Postautor: smar » poniedziałek 25 kwie 2022, 18:37

Ten znak niżej - przekreślone "P" obowiązywał jeszcze we wczesnych latach sześćdziesiątych. Głowy nie dam ale wydaje mi się że go jeszcze pamiętam ;)
ps. oznaczał oczywiście "zakaz postoju"

Posty: 13
Rejestracja: czwartek 11 cze 2020, 13:40

Re: Stare znaki drogowe - Zabrze Mikulczyce

Postautor: Pudelek » poniedziałek 25 kwie 2022, 18:51

Znaczenie znam ;) Natomiast nie wiedziałem do kiedy on obowiązywał, ewentualnie kiedy zniknął z dróg (bo stary znak STOP to też jeszcze pamiętam, mimo, że teoretycznie w momencie jego wycofania byłem za mały, ale gdzieś się uchowywał dłużej ;))


phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Stare znaki drogowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość