Różanka - Sztolnia Transportowa

Posty: 1427
Rejestracja: piątek 30 paź 2020, 09:37

Różanka - Sztolnia Transportowa

Postautor: smar » niedziela 29 paź 2023, 01:26

W odróżnieniu od znajdującej się obok kamieniołomu w Różance Sztolni Starej
http://www.straznicyczasu.pl/viewtopic. ... 64&t=22103
która z tym kamieniołomem nie ma nic wspólnego to Sztolnia Transportowa została wydrążona by uprościć wywóz urobku z tegoż kamieniołomu. Jakoś tak ubzdurałem sobie że ze wszystkich trzech sztolni o których przeczytałem że są do znalezienia w tym rejonie ta wydawała mi się do znalezienia i eksploracji najłatwiejszą. No bo skoro transportowa to powinna do niej prowadzić (wygodna) droga a jej przekrój zapewne pozwalał na przejazd furmanką a przynajmniej wagonikiem. Nic tylko wjadę sobie do niej samochodem.
Rzeczywistość okazała się nieco mniej kolorowa - sztolnię tę ledwo znalazłem i to jako ostatnią :( . Droga która do niej prowadzi jest bardzo zarośnięta i ledwie czytelna tak, że szukając miejsca na zaparkowanie auta na poboczu minąłem ją w ogóle jej nie zauważając. Droga owa doprowadza nas do roznosu - jeszcze bardziej zarośniętego i jeszcze mniej czytelnego od drogi:
rozanka_transportowa_01.jpg
rozanka_transportowa_01.jpg (263.67 KiB) Przejrzano 343 razy

rozanka_transportowa_02.jpg
rozanka_transportowa_02.jpg (264.75 KiB) Przejrzano 343 razy

rozanka_transportowa_03.jpg
rozanka_transportowa_03.jpg (255.45 KiB) Przejrzano 343 razy


Na jego końcu upragnione wejście do sztolni:
rozanka_transportowa_04.jpg
rozanka_transportowa_04.jpg (164.61 KiB) Przejrzano 343 razy

rozanka_transportowa_05.jpg
rozanka_transportowa_05.jpg (125.36 KiB) Przejrzano 343 razy


Jak wspomniałem przy okazji Sztolni Starej tego dnia raczej nie miałem zamiarów eksploracyjnych a rzut oka na to wejście jedynie mnie w tych zamiarach utwierdził. Jak Wieszcz napisał: "nektar żywota natenczas słodki gdy z innymi dzielę" ;) Wrócę tu i wejdę do niej ale nie będąc sam ;)

phpbb 3.1 styles demo

Wróć do „Sztolnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość